Trwa ładowanie...
d4azdyz

Nowoczesny kompleks hotelowy na syryjskim wybrzeżu. Za inwestycją stoją Rosjanie

Galeria handlowa, place zabaw, baseny, wille do wynajęcia i sale konferencyjne. W Syrii, nieopodal rybackiej wioski Al-Manara, zostanie wybudowany 5-gwiazdkowy hotel, marina i klub jachtowy. Kompleks wybuduje rosyjska firma.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wizualizacja nowoczesnego kompleksu hotelowego, który ma powstać w Syrii, nieopodal rybackiej wioski Al-Manara
Wizualizacja nowoczesnego kompleksu hotelowego, który ma powstać w Syrii, nieopodal rybackiej wioski Al-Manara (Facebook.com/Carlos Tebecherani Haddad)
d4azdyz

Kamień węgielny został już położony i - jak zapewniają lokalne władze - nowo powstający kompleks jest początkiem szeregu innych inwestycji związanych z rozwojem turystyki. Projekty mają zostać zrealizowane dzięki współpracy Syrii i Rosji.

Nazwa Federacji Rosyjskiej pada tu nie bez przyczyny, ponieważ za budowę 5-gwiazdkowego hotelu odpowiedzialna jest pochodząca z tego kraju firma STG Logistic. Kierują nią Igor Kozak i Zachid Szachsuwarow - byli dyrektorzy w koncernie budowlanym Strojtransgaz Gennadija Timczenki.

To kolejna inwestycja Rosjan w tej części świata. W latach 2005–2009 zbudowali zakłady przerobu gazu. W 2017 r. firma powiązana z Timczenką dostała kontrakt od władz syryjskich na odbudowę kopalni fosforytów na największym złożu w kraju, położonym niedaleko Palmiry.

d4azdyz

Nowoczesny kompleks hotelowy ma powstać w partnerstwie publiczno-prywatnym. Jego koszt ma wynieść 90 mln dolarów (ok. 330 mln zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Sekretny kościół chrześcijan

Źródło: rp.pl

d4azdyz

Podziel się opinią

Share

d4azdyz

d4azdyz