Trwa ładowanie...
d2hr2r2

Nowy kierunek z Łodzi. Czarterem do Warny

Od czerwca lotnisko w Łodzi wzbogaci się o nowy czarterowy kierunek. Touroperator TUI wprowadza do oferty Warnę w Bułgarii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warna to nie tylko plaże. Warto odwiedzić katedrę - Sobór Zaśnięcia Matki Bożej (na zdjęciu po prawej)
Warna to nie tylko plaże. Warto odwiedzić katedrę - Sobór Zaśnięcia Matki Bożej (na zdjęciu po prawej) (iStock.com, Fot: valio84sl)
d2hr2r2

Latem temperatury nad Morzem Czarnym są wysokie, a lokalne plaże ciągną się kilometrami. Nie dziwi więc fakt, że touroperatorzy poszerzają swoja ofertę kierunków w Bułgarii.

Z Łodzi samoloty latają już do jednego bułgarskiego lotniska - Burgas. Do Warny będzie można polecieć od 28 czerwca w każdą niedzielę.

Warna wiosną zachwyca iStock.com
Podziel się
d2hr2r2

Warna to trzecie co do wielkości, po Sofii i Płowdiwie, miasto Bułgarii. Nazywana jest często morską stolicą kraju. Ciągnie się tu długi pas piaszczystej plaży, a latem słońce zapewnia 10-11 godzin opalania dziennie. Ale Warna to nie tylko plaże. Warto odwiedzić m.in. katedrę - Sobór Zaśnięcia Matki Bożej - wzniesioną w II połowie XIX w.

W PRL-u Warna była to ulubionym kurortem Polaków i choć później trochę o niej zapomnieli, to od lat znowu chętnie tam wracają. Nie tylko z sentymentu, bo infrastruktura i atrakcje są na najwyższym poziomie.

- Warna jest uzupełnieniem bułgarskiej oferty wakacyjnej z łódzkiego lotniska, ale dla wybierających się do Burgas również mamy niespodziankę. W tym roku samoloty będą latały dwa razy w tygodniu - we wtorki i w piątki. Dzięki temu można polecieć na wakacje już nie tylko na tydzień lub dwa, ale na 5, 8 lub 11 dni – mówi Artur Fraj, dyrektor handlowy portu lotniczego w Łodzi.

d2hr2r2

Bilety czarterowe z Łodzi do Burgas kosztują od 569 zł. Na razie nie wiadomo, ile będą kosztować te do Warny, ale należy się spodziewać, że cena będzie podobna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: First minute, czyli wczasy za mniej niż 900 zł

d2hr2r2

Podziel się opinią

Share

d2hr2r2

d2hr2r2
d2hr2r2