Trwa ładowanie...

O włos od "największej katastrofy lotniczej w historii"

Opublikowano raport w sprawie incydentu na lotnisku w San Francisco. W wypadku w lipcu 2017 r. mogło zginąć nawet tysiąc osób.

Share
O włos od "największej katastrofy lotniczej w historii"Źródło: East News
d34ikxv

"To mógł być najgorszy wypadek w historii". Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu po trwającym rok śledztwie opublikowała raport wyjaśniający przyczyny niebezpiecznej sytuacji, do której doszło w lipcu 2017 r. na lotnisku w San Francisco - informuje "Daily Mail".

Ponad tysiąc osób było zagrożonych śmiercią lub poważnymi obrażeniami - powiedział w czasie konferencji prasowej Earl Weener, członek zarządu agencji.

Air Canada A320 dostał pozwolenie na lądowanie. Zamiast na pasie startowym, piloci chcieli wylądować na drodze kołowania, na której cztery samoloty czekały w kolejce do startu. Metry dzieliły ich od katastrofy.

Przelecieli nad dwoma. Przed trzecim samolotem pilotom Air Canada A320 udało się w ostatniej chwilii poderwać maszynę, dzięki czemu cudem uniknęli zderzenia. Na szczęście nikomu ze 135 pasażerów i pięciu członków załogi nic się nie stało.

d34ikxv

Załoga niedokładnie zapoznała się z instrukcjami przed lotem. Piloci kanadyjskich linii przeoczyli informację o tym, że jeden z pasów startowych na lotnisku w San Francisco został wyłączony z ruchu. Droga kołowania wydała im się w tej sytuacji pasem startowym. Wśród przyczyn pomyłki wymieniono też m.in. zmęczenie pilotów.

Zobacz także: Tsunami w Europie. Może wywołać je... wulkan

d34ikxv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34ikxv
d34ikxv