Trwa ładowanie...
d3adt04

Oblężenie tatrzańskich schronisk. W najpopularniejszych już nie ma miejsc na lato

Planujesz letni urlop w polskich Tatrach z noclegami w schroniskach? Rezerwuj je szybko, bo inaczej możesz mieć problem. Okazuje się, że zainteresowanie pobytem w tatrzańskich schroniskach jest tak duże, że w najpopularniejszych w wielu terminach nie ma już miejsc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szlak nad Morskie Oko jest oblegany przez cały rok
Szlak nad Morskie Oko jest oblegany przez cały rok (Shutterstock.com)
d3adt04

Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich znajduje się w jednym z cenniejszych obszarów Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jest najwyżej położonym w polskiej części Tatr (1670 m n.p.m.). To także jeden z najpopularniejszych celów wycieczek po polskich górach. Dojdziemy tam m.in. zielonym szlakiem przez Dolinę Roztoki. Schronisko stanowi świetną bazę wypadową, np. na słynną Orlą Perć. Miejsca w "Pięciu Stawach" w letnich terminach znikają więc jak świeże bułeczki.

- Co roku jest ogromne zainteresowanie noclegami. Rezerwacje umożliwiamy już od 1 lipca na cały przyszły rok. Czyli tak naprawdę można zrobić plany z rocznym wyprzedzeniem - dowiedzieliśmy się w schronisku.

Obiekt dysponuje 67 miejscami noclegowymi, w pokojach 2-,4-,7-,8- i 10-osobowych. Cena w sezonie za noc wynosi od 45 do 90 zł.

Shutterstock.com

– Wiele terminów jest już zarezerwowanych, ale w każdym miesiącu są jeszcze wolne miejsca. Zawsze coś się znajdzie, tylko nie w pokojach 2-osobowych czy 4-osobowych, ale w większych - pociesza Krystyna Drzyzga ze schroniska "Pięć Stawów". - Schronisko co roku jest pełne od czerwca do końca września. Jak pogoda pozwala, to w październiku również - dodaje.

d3adt04

Złudzeń nie pozostawia pracownik schroniska Morskie Oko, znajdującego się na wysokości 1410 m n.p.m.

- Zainteresowanie w tym roku jest rzeczywiście większe. W tym momencie nie mamy już praktycznie wolnych pokoi na lato, a jest dopiero początek roku. W poprzednich latach rozkładało się to trochę inaczej. W pierwszych miesiącach roku można było jeszcze coś spokojnie zarezerwować. Widać wzrost zainteresowania noclegami w Tatrach. Nawet wszystkie październikowe weekendy są zarezerwowane - mówi.

Shutterstock.com

Szlak nad największe tatrzańskie jezioro jest oblegany przez okrągły rok – turyści uwielbiają go także zimą. Można stąd wyruszyć na Rysy (3,5 h) czy na Szpiglasową Przełęcz (2 h 15 min). Schronisko dysponuje 36 miejscami noclegowymi w pokojach 3-, 4-, 5- i 6-osobowych na terenie Nowego Schroniska oraz 43 miejscami w 3 wieloosobowych salach w Starym Schronisku, zwanym Wozownią. Nocleg w sezonie w Nowym Schronisku kosztuje 60 zł, a w Starym 39 zł.

d3adt04

- Nie da się ukryć, że zainteresowanie noclegami u nas zawsze było ogromne. Jesteśmy chyba najpopularniejszym obiektem noclegowym na całym Podhalu – słyszymy.

Niesforni turyści w Zakopanem. Zobacz wideo!

d3adt04

Podziel się opinią

Share

d3adt04

d3adt04