Trwa ładowanie...
d1qrmf1

Otwarcie granic w Europie. Kraje szykują się do wakacji

Europa powoli znosi ograniczenia i restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Coraz więcej krajów stara się przywrócić sprawność branży turystycznej. Poniżej garść informacji o tym, gdzie już niebawem będzie można wybrać się na urlop i jakie będą tam obowiązywały zasady.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do niektórych krajów turyści będą mogli wybrać się już na początku czerwca
Do niektórych krajów turyści będą mogli wybrać się już na początku czerwca (Getty Images)
d1qrmf1

Zgodnie z unijnymi zaleceniami, znoszenie ograniczeń ma być podzielone na dwa etapy. W pierwszym otwarte zostaną granice pomiędzy krajami o podobnej sytuacji epidemicznej. W drugim zaś, między wszystkimi państwami wspólnoty europejskiej.

Hiszpania

W niektórych regionach Hiszpanii już od dwóch tygodni mogą działać hotele, restauracje oraz bary. Od 15 do 24 maja każdy obcokrajowiec przyjeżdżający do Hiszpanii ma obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie.

d1qrmf1

Najpopularniejsze plaże na Costa Brava podzielono na mniejsze sektory, które turyści będą musieli wcześniej zarezerwować. Chcąc wejść na plażę trzeba będzie zeskanować kod, a nad plażowiczami czuwać będą specjalne patrole i sterowany sztuczną inteligencją system monitoringu.

Władze Wysp Kanaryjskich planują wdrożenie systemu cyfrowych profilów medycznych. Turyści będą zobowiązani do posiadania zainstalowanej na telefonie aplikacji z wynikami badań potwierdzonych przez hiszpańskie władze.

Włochy

Mimo iż restrykcje są stopniowo znoszone od 4 maja, to granice państwa nadal zostają zamknięte dla turystów. Władze zadeklarowały, że 3 czerwca zostaną otwarte granice dla krajów Unii Europejskiej oraz dla Szwajcarii.

d1qrmf1

Sektor turystyczny w kraju poniesie straty liczące nawet 120 mld euro, dlatego rząd zachęca rodaków do spędzania wakacji we własnym kraju. Premier Włoch, Giuseppe Conte postanowił dofinansować branżę, przeznaczając rodzinom o niskich dochodach bony turystyczne o łącznej wartości 2 mld euro.

Grecja

Rząd Grecji chciałby przyjąć pierwszych zagranicznych turystów już 1 lipca. Minister turystyki Harry Theochari planuje utworzenie tzw. korytarzy turystycznych z krajami, których pandemia koronawirusa nie dotknęła tak dotkliwie, jak większość Europy Zachodniej. Być może w tym roku Grecję odwiedzi więcej turystów z Europy Centralnej i Wschodniej.

Cypr

Władze kraju planują od 9 czerwca przywrócić na wyspę pełny ruch lotniczy. Będą się tam wówczas mogli także pojawić pierwsi turyści. Portal "dziennik.pl", podaje, że rząd stara się zachęcić do przyjazdu turystów z regionu Zatoki Perskiej i Bliskiego Wschodu, ponieważ do tej pory większość przyjezdnych pochodziła z Rosji i Wielkiej Brytanii – krajów, które pandemia uderzyła szczególnie dotkliwie.

d1qrmf1

Chorwacja

Minister turystyki w Chorwacji informuje, że kraj negocjuje dwustronne umowy ze Słowenią, Austrią, Węgrami, Czechami i Słowacją. Efektem porozumienia miałaby być możliwość podróżowania między tymi państwami bez konieczności przechodzenia kwarantanny.

Turcja

Turcja zapowiada wprowadzenie certyfikacji obiektów i usług turystycznych. Ma to zapewnić bezpieczeństwo turystom i pracownikom branży. Lista certyfikowanych hoteli, restauracji i form sportowych będzie udostępniona firmom turystycznym oraz na stronach internetowych. Władze zapowiadają otwarcie granic w połowie czerwca.

Ministerstwo Zdrowia planuje także utworzenie na lotniskach punktów przeprowadzających testy na koronawirusa wśród przyjezdnych. Od początku czerwca mają być im poddawani wszyscy przyjezdni.

d1qrmf1

Portugalia

Granice Portugalii pozostaną zamknięte minimum do 15 czerwca. Na ten czas władze planują otwarcie hoteli, restauracji oraz plaż. Do końca maja zostaną określone zasady korzystania z plaż w Portugalii (m. in. dozwolona liczba osób przebywających na plaży).

Gruzja

Zagraniczni turyści będą mogli odwiedzić Gruzję już od 1 lipca. Kraj chce się promować jako bezpieczny kraj, który odniósł sukces w walce z pandemią koronawirusa. W kraju odnotowano tylko 702 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

d1qrmf1

Źródło: "Dziennik.pl"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Majówka 2020. Hotelarze na Mazurach są załamani. "To bardzo dramatyczne momenty"

d1qrmf1

Podziel się opinią

Share

d1qrmf1

d1qrmf1