Pająk gigant w Australii. "To nasz największy"

Gigantyczny i jadowity pająk atraks (potocznie nazywany ptasznikiem australijskim) wzbogacił zasoby ogrodu zoologicznego Australian Reptile Park. - Teraz Hemsworth to nasz największy pająk - powiedziała Emma Teni, tamtejsza opiekunka pająków, cytowana przez CNN.

Atraks robustus to jeden z najbardziej jadowitych pająków świata (zdjęcie ilustracyjne)
Atraks robustus to jeden z najbardziej jadowitych pająków świata (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Ken Griffiths
oprac. NGU

Ciarki mogą przejść po plecach, kiedy spojrzymy na nagranie opublikowane w mediach społecznościowych Astralian Reptile Park. " Zejdź z drogi Herkulesie. Hemsworth to nowy największy pająk" - napisano pod nagraniem na Facebooku.

Największy z największych

Australian Reptile Park, znany jest z gigantycznych pająków, takich jak Hercules i Kolos. Teraz kolekcja powiększyła się o prawdziwego giganta. Jak donosi CNN, pająk wraz z odnóżami mierzy aż 9,2 cm. Poprzedni rekordziści mieli 7,8 i 7,9 cm.

Największy zarejestrowany samiec pająka atraksa odkryty w Australii, uzyskał imię Hemsworth. Jego nowi opiekunowie zainspirowali się znanym, australijskim aktorem o imponującym wzroście, który tak jak nowy pająk, przyciąga dużą uwagę społeczności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Groźnych gatunków tam nie brakuje. "Wyjątkowa bestia"

Jego potężne rozmiary i jadowitość budzą respekt. - Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że do parku trafiają całkiem duże pająki, ale otrzymanie tak wielkiego samca, to jak wygrana na loterii - powiedziała Teni w rozmowie ze Sky News Australia.

Ogromny i bardzo niebezpieczny

Gatunek pająka jest bardzo agresywny i niebezpieczny, bywa określany najbardziej jadowitym na świecie. Jego ukąszenia są bardzo bolesne, mogą nawet przebić paznokieć człowieka.

Jad zawiera neurotoksyny, które wpływają na układ nerwowy ofiary, powodując szybkie objawy. Ugryzienie prowadzi do skurczów mięśni, trudności w oddychaniu, a w niektórych przypadkach, szczególnie u dzieci, nawet do śmierci. Dzieje się tak, kiedy szybko nie zostanie podane odpowiednie lekarstwo. Na szczęście od momentu odkrycia antidotum w 1979 r. w Australii nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego.

Każdego roku australijski park zbiera pająki do programu antyjadowego. Celowo pozyskuje się jad, który służy do produkcji antidotum ratującego życie w przypadku ugryzienia. Hemsworth również zostanie poddany temu procesowi.

Źródło: CNN/abc.net.au/Facebook @Astralian Reptile Park

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)