Trwa ładowanie...
d19y5ta

Park Miniatur Mini Europa

Największe atrakcje
Park Miniatur Mini Europa
Kraj
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Park Miniatur Mini Europa w Brukseli zebrał najbardziej charakterystyczne, znane na świecie europejskie obiekty. Codziennie otwarta jest również restauracja, w której można zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka.

Park Miniatur Mini Europa - zabytki

Park Miniatur Mini Europa gromadzi najważniejsze europejskie zabytki w pomniejszeniu, usytuowane na świeżym powietrzu. Można tam zobaczyć m.in.:

Park Miniatur Mini Europa – powierzchnia i atrakcje dla dzieci

Park Miniatur Mini Europa w Brukseli rozciąga się na dużej powierzchni, warto więc zarezerwować na jego spokojne obejrzenie (zwłaszcza z dziećmi) kilka godzin. Na 24 tysiącach metrów kwadratowych umieszczono 350 budynków, będących symbolami przeszło 80 europejskich miast. Duża część wystawy jest interaktywna, z myślą o najmłodszych turystach. Na rozległych makietach miast Parku Miniatur Mini Europa poruszają się pociągi, statki, łodzie, gaszony jest pożar, można bawić się guzikami czy wajchami, odpowiedzialnymi za włączanie poszczególnych mechanizmów.

Park Miniatur Mini Europa – cennik

Dorośli oraz seniorzy płacą za wejście do Parku Miniatur Mini Europa 65 zł. Dzieci mierzące mniej niż 1 metr i 20 centymetrów wchodzą na teren obiektu bezpłatnie. 48 zł wynosi natomiast koszt atrakcji dla dzieci poniżej 12. roku życia wyższych niż 1,2 metra.

Park Miniatur Mini Europa – godziny otwarcia

Park Miniatur w Brukseli usytuowany jest na terenie stołecznego parku rozrywki, Bruparku (Bruparck B-1020 Bruxelles (Laeken), telefon: +32 (0)2/478.05.50), tuż obok Atomium.

Park Miniatur Mini Europa otwiera się około 11. marca, a godziny wstępu na obiekt to 9.30 od marca do końca września i 10.00 od października, do 18.00 (od marca do czerwca i od września do stycznia) i 20.00 (lipiec, sierpień). W Wigilię i Sylwestra Park Miniatur Mini Europa jest czynny od 10.00 do 17.00. Kasy zamykane są na godzinę przed zamknięciem.

Park Miniatur Mini Europa
Czas lotu / jazdy samochodem

1h 48 min / 12 h

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 Euro = 4,23 zł)

Orientacyjna odległość

1 162 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19y5ta
d19y5ta
d19y5ta