ycipk-3mpfza

Pasażerka została zmuszona do ukrywania się w toalecie. Załoga jej nie pomogła

Laura Merry, brytyjska nauczycielka, w trakcie lotu liniami Qantas z Wielkiej Brytanii do Australii dowiedziała się, że załoga planuje serwować orzechy, na które kobieta jest silnie uczulona. Po próbach negocjacji Merry musiała spędzić część trasy w pokładowej toalecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Quantas to największe linie lotnicze w Australii
Quantas to największe linie lotnicze w Australii (123RF)
ycipk-3mpfza

- Linie Quantas zostały poinformowane o mojej alergii na orzechy kilka miesięcy przez planowanym lotem - opowiedziała poszkodowana kobieta w rozmowie z mediami. - Specjalnie do nich pisałam, aby upewnić się, że na pewno nie podadzą orzechów na pokładzie. Jednak gdy weszłam do samolotu 3 marca, nastawienie szefowej pokładu wobec mnie i mojej alergii było lekceważące. Twierdziła, że nie ma pojęcia o tym, że jestem uczulona i jest już za późno, żeby coś zmieniać. Następnie odmówiła poinformowania reszty pasażerów o mojej alergii - dodała.

ZOBACZ TEŻ: Dantejskie sceny w samolocie. "Kiedy to się zaczęło byłem w łazience"

- Powiedziała mi, że każdy z pasażerów na pokładzie otrzyma przekąski zawierające orzechy - kontynuowała kobieta. - Zapytałam, czy mogliby zrobić wyjątek i z tego zrezygnować na czas trwania lotu, ponieważ boję się o swoje życie. Poza tym orzeszki są dodatkiem i są serwowane także inne przekąski oraz dania. Ale ona odmówiła, argumentując swoją odpowiedź tym, że nie może zmieniać "polityki przewozowej firmy".

ycipk-3mpfza

Następnie, jak twierdzi Merry, szefowa pokładu zadzwoniła do dyrektora lotniska. Oboje zasugerowali jej, żeby zrezygnowała z lotu. Kiedy odmówiła, dostała maskę, która miała na sobie przez resztę podróży. Jednak, jak podkreśla, założenie takiej maski nic nie daje w przypadku alergii na orzechy. Dlatego gdy pasażerowie zaczęli je jeść, Brytyjka pozostałą część lotu spędziła w toalecie. Złożyła skargę na przewoźnika, a w drodze powrotnej z Australii wybrała linie British Airways, które poważnie potraktowały jej problem zdrowotny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3mpfza
Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3mpfza

ycipk-3mpfza
ycipk-3mpfza