Trwa ładowanie...

Pasażerowie zgadzają się na opóźnienie swojej podroży. Mogą zarobić niemałe pieniądze

Linia lotnicza Delta Air Lines w sobotę 22 lipca musiała stawić czoła problemowi nadrezerwacji na kurs z Nowego Jorku do Columbus. Przepełniony samolot zmusił załogę do poszukiwania trzech ochotników, którzy zgodziliby się odłożyć swój lot na następny dzień, a w zamian za to otrzymaliby atrakcyjną rekompensatę.

5 tys. złotych za brak miejsca w samolocie5 tys. złotych za brak miejsca w samolocieŹródło: Adobe Stock, fot: Copyright: Bjoern Wylezich
d43reil
d43reil

Nadrezerwacje i rekompensaty

Początkowo oferta przewoźnika wynosiła 800 dolarów za rezygnację z miejsca w samolocie, co odpowiadało około 3210 zł. Jednak żaden z pasażerów nie był zainteresowany taką propozycją, co zmusiło pracowników linii lotniczej do zwiększenia stawki. Ostatecznie zaoferowano 1300 dolarów, czyli około 5217 zł, co przyciągnęło dwóch ochotników, a po 10 minutach znalazł się również trzeci.

Mimo opóźnienia wynoszącego 10 minut, samolot wyruszył w podróż do Columbus. Okazało się, że maszyna była na tyle wydajna, że udało się niemal pół godziny wcześniej, niż planowano, dotrzeć do celu.

Podobne sytuacje

Nie był to pierwszy przypadek nadrezerwacji z udziałem Delta Air Lines. W minionym roku na lotnisku w Michigan przewoźnik musiał szukać aż ośmiu ochotników, którzy zgodziliby się na późniejszy lot. Pierwotna oferta 5 tys. dolarów za rezygnację nie przyciągnęła żadnego pasażera, co skłoniło linie do podniesienia stawki do 7,5 tys. dolarów.

d43reil

Jednak dopiero propozycja 10 tys. dolarów, co odpowiadało około 47 tys. zł, przekonała podróżnych do zwolnienia miejsc. Finalnie, dzięki zgłoszeniu wystarczającej liczby chętnych, samolot wyleciał do Minneapolis z 20-minutowym opóźnieniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zakopane w szczycie wakacji. "Płynie tam po prostu rzeka ludzi"

Nadrezerwacja (overbooking), choć kontrowersyjna, jest praktyką stosowaną przez wiele linii lotniczych. Daje im to pewność, że wypełnią większość miejsc na pokładzie, nawet jeśli pojawią się nieprzewidziane sytuacje związane z nieobecnością pasażerów. Niemniej jednak dla pasażerów, którzy zdecydują się na opóźnienie swojego lotu, oferta rekompensaty może stanowić wyjątkową okazję do zyskania dodatkowych środków finansowych.

d43reil

Warto podkreślić, że zgodnie z regulacjami niektórych krajów, pasażerowie, którzy zostają usunięci z lotu w wyniku nadrezerwacji, mają prawo do rekompensaty i dodatkowych świadczeń, co stara się wykorzystać Delta Air Lines, oferując coraz bardziej atrakcyjne kwoty.

Źródło: radiozet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d43reil
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43reil