Trwa ładowanie...

Pierwsze takie połączenie. Pociąg z Chin dotarł do Gdańska

10 dni – tyle zajęło pociągowi towarowemu dotarcie z chińskiego miasta Xi’an do portu w Gdańsku. To pierwsze w historii tego typu połączenie. Pojazd transportował kilkadziesiąt kontenerów i w czwartek dotarł do stacji końcowej.

Pierwsze takie połączenie. Pociąg z Chin dotarł do GdańskaŹródło: Facebook.com/ DCT Gdansk - Deepwater Container Terminal
d44cev0
d44cev0

Choć przewóz kontenerów koleją jest dwukrotnie droższy od transportu drogą morską, to nowe połączenie cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Dla wielu przedsiębiorców znacznie bardziej liczy się czas dostawy niż cena. Dlatego - w tym przypadku - stawiają na drogę lądową.

- Nasz pociąg jedzie z centralnych Chin do Gdańska 10 dni. Tymczasem w przypadku tradycyjnego transportu z Xi'an do Gdańska, czyli drogą morską, mówimy o 45-50 dniach. W tym czasie wielu przedsiębiorców może dokonać kilku transportów i - pomimo większych kosztów - finalnie więcej zarobić - mówił podczas uroczystości, która odbyła się w terminalu kontenerowym DCT, Łukasz Szutenberg z firmy Adampol.

Jak dotąd znaczna większość pociągów kierowana była nie do Gdańska, a do Duisburg w Niemczech. Transport do tego miasta zajmuje jednak aż 4 dni więcej niż do gdańskiego portu, a jak twierdzi Marcin Osowski, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk – cztery dni w sytuacji, w której odbiorcy zależy na szybkości transportu, to bardzo dużo.

d44cev0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Superszybki pociąg

d44cev0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44cev0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj