Trwa ładowanie...
df5adbf

PLL LOT szykuje niespodziankę. Nowe połączenie z Warszawy na Sri Lankę

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią bezpośrednie na Sri Lankę. Już od jesieni będziemy mogli dostać się z Warszawy do największego miasta tego kraju - Kolombo. I to bez przesiadki!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Połączenie na Sri Lankę będą obsługiwać Boeingi 787 Dreamliner
Połączenie na Sri Lankę będą obsługiwać Boeingi 787 Dreamliner (Shutterstock.com)
df5adbf

To kolejne bezpośrednie połączenie PLL LOT do Azji. Narodowy przewoźnik lata z Warszawy m.in. do Singapuru Seulu czy Tokio. Teraz przyszedł czas na wpaniałą, barwną Sri Lankę. Pierwsze połączenie wystartuje już 3 listopada. W rozkładzie lotów pojawi się sezonowo - do 28 marca 2020 r.

Trasa będzie obsługiwana przez Boeingi 787-9 Dreamliner. Z Warszawy rejsy będą odbywały się w środy, piątki i niedziele o godz. 15.35, by wylądować w Kolombo następnego dnia, o godz. 5:10 czasu lokalnego.

Loty powrotne ze stolicy Sri Lanki zaplanowano w poniedziałki, czwartki i soboty o godz. 7:35 czasu lokalnego, a lądowanie w Warszawie przewidziano o 13:30 czasu wschodnioeuropejskiego.

Shutterstock.com

Rafał Milczarski, prezes PLL LOT powiedział: "Zdecydowaliśmy się uruchomić regularne połączenie na Sri Lankę ze względu na bardzo duży potencjał turystyczny tego kierunku. Rocznie między Europą a Kolombo podróżuje w sumie ponad 1,8 mln osób".

df5adbf

Kolombo to największe miasto Sri Lanki. Jest to siedziba przedstawicielstw dyplomatycznych i wielu urzędów państwowych. Zyskało także nazwę miasta portowego. Po raz pierwszy została użyta przez Portugalczyków w XVI wieku. Prawdopodobnie na skutek nazwy Kola-amba-thota, która w syngaleskim oznacza "port z liściastymi drzewami mango".

Źródło: businessinsider.com.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Sri Lanka - co za miejsce!

df5adbf

Podziel się opinią

Share

df5adbf

df5adbf