ycipk-30n0k8

PLL LOT szykuje niespodziankę. Nowe połączenie z Warszawy na Sri Lankę

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią bezpośrednie na Sri Lankę. Już od jesieni będziemy mogli dostać się z Warszawy do największego miasta tego kraju - Kolombo. I to bez przesiadki!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Połączenie na Sri Lankę będą obsługiwać Boeingi 787 Dreamliner
Połączenie na Sri Lankę będą obsługiwać Boeingi 787 Dreamliner (Shutterstock.com)
ycipk-30n0k8

To kolejne bezpośrednie połączenie PLL LOT do Azji. Narodowy przewoźnik lata z Warszawy m.in. do Singapuru Seulu czy Tokio. Teraz przyszedł czas na wpaniałą, barwną Sri Lankę. Pierwsze połączenie wystartuje już 3 listopada. W rozkładzie lotów pojawi się sezonowo - do 28 marca 2020 r.

Trasa będzie obsługiwana przez Boeingi 787-9 Dreamliner. Z Warszawy rejsy będą odbywały się w środy, piątki i niedziele o godz. 15.35, by wylądować w Kolombo następnego dnia, o godz. 5:10 czasu lokalnego.

Loty powrotne ze stolicy Sri Lanki zaplanowano w poniedziałki, czwartki i soboty o godz. 7:35 czasu lokalnego, a lądowanie w Warszawie przewidziano o 13:30 czasu wschodnioeuropejskiego.

ycipk-30n0k8
Shutterstock.com
Podziel się

Rafał Milczarski, prezes PLL LOT powiedział: "Zdecydowaliśmy się uruchomić regularne połączenie na Sri Lankę ze względu na bardzo duży potencjał turystyczny tego kierunku. Rocznie między Europą a Kolombo podróżuje w sumie ponad 1,8 mln osób".

Kolombo to największe miasto Sri Lanki. Jest to siedziba przedstawicielstw dyplomatycznych i wielu urzędów państwowych. Zyskało także nazwę miasta portowego. Po raz pierwszy została użyta przez Portugalczyków w XVI wieku. Prawdopodobnie na skutek nazwy Kola-amba-thota, która w syngaleskim oznacza "port z liściastymi drzewami mango".

Źródło: businessinsider.com.pl

ycipk-30n0k8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Sri Lanka - co za miejsce!

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-30n0k8

ycipk-30n0k8
ycipk-30n0k8