Trwa ładowanie...

Podróże szyte na miarę. Coraz bardziej popularny sposób na wakacje

Podróże szyte na miarę i zajmujące się nimi "butikowe biura podróży” słyną ze swojego indywidualnego podejścia do klienta. W odróżnieniu od dużych firm turystycznych nie korzystają z gotowych katalogów. Klienci sami, według własnego uznania szyją podróż swoich marzeń.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Podróże szyte na miarę. Coraz bardziej popularny sposób na wakacje
Źródło: Shutterstock.com
dsqynst

Dlaczego podróże spersonalizowane są coraz bardziej popularne? Przede wszystkim ze względu na możliwość przeżycia unikatowej przygody, jakiej na próżno szukać wśród tradycyjnych touroperatorów. Jest to idealna propozycja dla osób, które nie lubią standardowych wakacji organizowanych przez biura podróży, a nie są też zapalonymi podróżnikami, którzy mają czas i chęć na planowanie wakacji od A do Z. Planowanie idealnego wyjazdu może być bardzo czasochłonne i zajmować nawet kilka miesięcy, a we współpracy z biurem podróżniczym, znającym nasze oczekiwania staje się szybkie i przyjemne.

Podróże spersonalizowane są opcją pośrednią pomiędzy zorganizowaną turystyką, a podróżą na własną rękę. Dużym plusem jest to, że butikowe biura podróży współpracują z lokalnymi, które specjalizują się w danych destynacjach i dzięki swoim kontaktom oraz znajomości lokalnych zwyczajów i języka są w stanie wynegocjować znacznie lepsze ceny. Często pomagają też w organizacji wypraw, niedostępnych dla przeciętnych turystów.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Na czym polega spersonalizowana podróż?

Tworzenie takiej podróży działa na podobnej zasadzie jak komponowanie własnego burgera w Macu tylko że w butikowych biurach podróży składnikami są atrakcje turystyczne, góry, morza, jeziora, zabytki itd.

Projektowanie spersonalizowanej podróży odbywa się w kilku etapach. Najpierw wybierana jest dana destynacja. W każdej podanej są propozycje wycieczek przygotowane przez lokalnego eksperta (z reguły są to gotowe pakiety, które zawierają zarys proponowanych atrakcji, hoteli, zakres cenowy).

Następnie istnieją dwie możliwości. Można spersonalizować proponowaną wycieczkę, czyli ustalić rodzaj atrakcji, preferowany styl podróżowania (intensywne zwiedzanie, relaks, luksusowe podróże itp.) lub skomponować zupełnie niestandardowy program w oparciu o ustalony budżet oraz możliwe daty pobytu. Wszystko to dzieje się pod okiem lokalnego eksperta (biura podróży), który pomaga w całym procesie personalizacji podróży.

dsqynst

Po zaakceptowaniu programu wycieczki i opłaceniu stosownych zaliczek agent na miejscu organizuje wszystko, czyli rezerwuje hotele, przewodników, pomaga w kupnie taniego biletu lotniczego, ubezpieczenia, załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności. Po przylocie gości odbiera ich z lotniska i następnie podczas pobytu służy pomocą i radą.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Czy takie biura są bezpieczne?

Paradoksalnie korzystanie z usług małych butikowych biur podróż jest o wiele bardziej bezpieczne, niż w przypadku dużych, znanych touroperatorów. Całość podróży klientów finansowania jest ze środków realnie wpłaconych przez uczestników na konkretny wyjazd. Z racji tego, że butikowi touroperatorzy nie muszą utrzymywać sieci biur i rezydentów, nie ponoszą olbrzymich wydatków na reklamę. Nie występuje także ryzyko przeinwestowania. Małe biura nastawione są raczej na budowanie długoterminowych relacji ze swoimi gośćmi, niż na obsługę nieskończonej liczby turystów. Obecnie takie oferty skierowane są bardziej do tak zwanych “smakoszy podróży”.

Polskie platformy łączące podróżników z lokalnymi biurami podróży

Jedną z takich platform jest np. Worldmagictours. Daje ona możliwość skomponowania swojej wycieczki od początku do samego końca. Poczynając na tanim bilecie lotniczym a kończąc na ekskluzywnym hotelu, bądź chatce pod palmą na cichej wyspie. Platforma daje nawet możliwość wypożyczenia samochodu na czas urlopu. Klient może sam skomponować swoją podróż, a jeśli nie ma na to ochoty, specjalnie na jego życzenie zostanie ona uszyta na miarę przez organizatorów.

dsqynst

- W komponowaniu takiej wycieczki ważne jest to, że zasobność portfela nie ma najmniejszego znaczenia - mówi Anna Świątecka, założycielka platformy Worldmagictours. - Oferta jest na tyle szeroka, że trudno byłoby stworzyć jeden uniwersalny katalog podróży. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym zainteresowanie wszelkimi nieszablonowymi programami nieustannie rośnie. Podobnie dzieje się w przypadku butikowych biur podróży. Coraz więcej osób pragnie podkreślać swoją indywidualność nawet poprzez formę podróżowania - a my tę indywidualność w pełni zapewniamy! Ludzie są też coraz ciekawsi świata, a my chętnie pomożemy im podróżować tak, jak mają na to ochotę. Wszyscy wiemy, że wybór gotowego schematu z katalogu nie zapewnia pełnej swobody i dostępu do każdej z możliwych atrakcji. Współpracując z lokalnymi biurami podróży jesteśmy w stanie dotrzeć do "wnętrza" danego kraju, a przez to do wielu ciekawych miejsc, niewidzialnych z zewnątrz.

W podobny sposób działa platforma Travelarchitects, która także pomaga w opracowaniu kosztorysu wyjazdu i ustalenia jego szczegółów, włączając w to nawet lokalne wydarzenia kulturowe, transport w miejscu pobytu, listy restauracji oraz zdalną opiekę w trakcie pobytu.

Jeśli lubicie wygodę i komfort obsługi, a także zależy wam na czasie miło spędzonym bez rzeszy turystów podróżujących razem z wami, sprawdźcie jakie oferty mogą przygotować dla was butikowe biura podróży.

dsqynst

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zapraszamy w podróż do Kopenhagi

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dsqynst

Podziel się opinią

Share
dsqynst
dsqynst