Trwa ładowanie...

Podróżujesz, zwiedzasz i zarabiasz naprawdę duże pieniądze. Brzmi jak praca marzeń

Są na świecie osoby, dla których podróżowanie po całym świecie stanowi źródło dochodu. Niedługo do grona takich szczęśliwców dołączy ktoś nowy. Spore poruszenie wywołało krążące w ostatnich tygodniach ogłoszenie z ofertą pracy. Poszukiwana jest osoba ciekawa świata, która ma... wyczucie stylu. Rocznie zarobić można nawet 200 tys. zł.

Podróżujesz, zwiedzasz i zarabiasz naprawdę duże pieniądze. Brzmi jak praca marzeńŹródło: Shutterstock.com
d1gvus2
d1gvus2

Wynagrodzenie ponad 52 tys. dolarów

Podróżować po całym świecie, mieszkać w luksusowych hotelach i otrzymywać jeszcze za to sowite wynagrodzenie - któż nie chciałby zasmakować takiego życia? Są na świecie szczęśliwcy, których codzienność tak właśnie wygląda, a już wkrótce ich szeregi zasili ktoś nowy. W ostatnich tygodniach w wielu serwisach przedrukowany został ciekawy anons - ogłoszeniodawca poszukuje kogoś do pracy. Obowiązki? Wojaże po całym świecie i pomoc w dobrze strojów. Wynagrodzenie – zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę np. polskie standardy – niemałe, bo ponad 52 tys. dol. Trudno się dziwić, że proponowane zajęcie niemal z miejsca zyskało status tzw. "pracy marzeń". Zwłaszcza dla kogoś, kto poza podróżowaniem, interesuje się też modą.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Osobą, która usiłuje znaleźć osobistą asystentkę albo asystenta, jest dyrektor generalna dużego przedsiębiorstwa. Bizneswoman nie ukrywa, że cały czas podróżuje po świecie, więc osoba gotowa do podjęcia wyzwania, musi kochać włóczęgę po świecie tak samo jak sferę mody.

- Szczęśliwie mogę sobie pozwolić na przywilej korzystania ze skrojonej na miarę garderoby. Kocham to uczucie, gdy wiem, że nikt inny nie ma takich samych ubrań jak moje – przyznaje kobieta, która w mediach identyfikowana jest jako Jan. - Ale w związku z tym, że sporo czasu spędzam w rozjazdach, potrzebuję kogoś, kto będzie podróżował razem ze mną.

Zobacz też: Couchsurfing: podziel się kanapą, możesz również znaleźć miłość!

Szefowa firmy deklaruje, że otwarta jest też młodych pasjonatów, którzy będą jej doradzać w kwestii doboru odpowiedniej kreacji na każdą okazję. Mile widziani są styliści, projektanci oraz krawcy, którzy znają się na trendach, ale potrafią też zaskoczyć niebanalnym i autorskim spojrzeniem, gdy chodzi o kreowaniu czyjegoś wizerunku. Ale jedną z najważniejszych cech idealnego kandydata, określonych przez kobietę, jest zamiłowanie do odbywania naprawdę dalekich podróży.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

- Gdy spojrzę do swojego kalendarza, gdy chodzi o najbliższe 12 miesięcy, to czekają mnie podróże do Azji Wschodniej, Ameryki Północnej, a także po Europie i Australii, by wymienić tylko kilka z kierunków – wyjaśnia cytowana przez dziennik "Daily Mirror" kobieta. - Potrzebuję np. projektanta, który gotowy jest bez wahania podróżować ze mną do tych miejsc.

d1gvus2

Dla osób, dla których umiejętność przyszykowania odpowiedniego stroju na ważne spotkanie biznesowe albo wieczorne wyjście na drinka nie stanowi dużego problemu, oferta może stanowić zaproszenie od odbycia przygody życia. Zarządzająca biznesem kobieta deklaruje, że poza ciekawą pracą i dobrym wynagrodzeniem, oferuje całą gamę profitów. W trakcie kolejnych podróży jej doradca wizerunkowy w pakiecie otrzyma zakwaterowanie w najlepszych hotelach, a także wykwintne wyżywienie – odpadają zatem jakiekolwiek koszty. Będzie miał też dużo czasu na poznawanie z bliska odwiedzanych miejsc. Jak wyjaśniła menedżerka, jej pomocnica albo pomocnik będzie mieć mnóstwo czasu na poznanie odwiedzanych miejsc. Zaznaczyła, że choć będą tygodnie, gdy same obowiązki pochłoną nawet 50 godzin, to równie często będzie się zdarzać, że na realizację zleconych zadań wystarczy 10 godzin w tygodniu.

Praca dla podróżnika? Dla każdego coś miłego

Osoby, które kochają podróże, mają dziś naprawdę olbrzymie możliwości. Wspomniana oferta projektanta i doradcy ds. wizerunku to jedna z naprawdę bardzo wielu opcji. Ci, dla których świat mody to odległe, nieznane uniwersum, a znają się na innych rzeczach, też mogą przeżyć coś niezwykłego, poznając odległe zakątki naszej planety. Duży natomiast jest rozstrzał, gdy chodzi o wynagrodzenia. Stawki zależą oczywiście głównie od tego, jakie posiada się umiejętności. Wprawdzie nie każda praca gwarantuje też tak duże możliwości, gdy chodzi o częstotliwość zmiany miejsca, ale dzięki temu bliżej można poznać odwiedzane lokalizacje.

Wiele różnych opcji mają np. nauczyciele języka angielskiego, którzy są rozchwytywani niemal na całym świecie. Warunkiem podjęcia takiej pracy jest oczywiście doskonała znajomość języka. Pieniądze, jakie można zarobić, zależą głównie od miejsca. Np. w Korei Południowej to zarobki od 7 do nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Młode osoby o niewielkim doświadczeniu także zasmakować mogą podróżowania, łącząc przyjemne z pożytecznym, podejmując się opieki nad dzieckiem. Oferty Au Pair obejmują cały świat, ale pod względem wysokości wynagrodzeń wyróżniają się tu kraje Bliskiego Wschodu.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Na brak propozycji pracy z różnych stron świata nie mogą narzekać też: przewodnicy, dziennikarze, graficy czy nawet masażyści. Osoby, które związane są z gastronomią, bez problemu powinny się odnaleźć na statkach wycieczkowych oraz promach. Tu oprócz kucharzy, cukierników i barmanów, pracy mogą szukać też menadżerowie czy mechanicy.

d1gvus2

Oczywiście świadomie pominęliśmy różne zawody, związane bezpośrednio z podróżowaniem, np. pilota samolotu czy stewardesy.

Do dochodowych i bardzo przyjemnych zajęć, związanych ze zwiedzaniem świata i pozwalających na zarabianie niemałych pieniędzy, należy też: prowadzenie blogów, wideoblogów czy profili poświęconych podróżowaniu w serwisach społecznościowych. Ale w tym wypadku, zanim zacznie się zarabiać naprawdę dobre pieniądze, trzeba najpierw wyrobić sobie odpowiednią pozycję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gvus2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gvus2