Trwa ładowanie...

Pokazał, jak wyglądał lot do Rosji. Internauci komentują

Ostatnio głośno jest o Rosjanach, którzy aby wyjechać ze swojego kraju, kupują bilety lotnicze w niebotycznie wysokich cenach. Oczywiście ruch w drugą stronę jest zdecydowanie mniejszy, co pokazał pasażer samolotu lecącego do Rosji.

Pasażer pokazał, jak wygląda samolot lecący do Rosji Pasażer pokazał, jak wygląda samolot lecący do Rosji Źródło: Adobe Stock, fot: Damian
d1n0jfh
d1n0jfh

Coraz więcej osób szuka sposobu na opuszczenie Rosji. W efekcie ceny biletów lotniczych są horrendalnie wysokie, niektóre potrafią kosztować nawet ok. 50 tys. zł. Mimo to chętnych nie brakuje - tym bardziej, że połączeń jest mało, a kolejne kraje uniemożliwiają wjazd obywatelom Rosji.

Co oczywiste, chętnych na odwiedzenie tego kraju nie ma zbyt wielu, więc przylatujące tam samoloty są niemal puste. Przekonał się o tym Kaloy Akhilgov, który opublikował w mediach społecznościowych nagranie z pokładu samolotu.

Samoloty do Rosji latają niemal puste

Na wideo możemy zobaczyć, że jedynymi pasażerami lotu do Rosji byli autor nagrania oraz jego syn. Zazwyczaj taka samotna podróż samolotem traktowana jest jako wyjątkowe szczęście i wyróżnienie, ale w tym przypadku odczucia są zupełnie inne.

Pod opublikowanym na Twitterze postem nie zabrakło ironicznych komentarzy. "Chyba nikt nie ma gorszego Światowego Dnia Turystyki niż Rosja" - napisał Rafat Ali, wydawca portalu Skift. "O co ci chodzi? Przecież w ostatnich dniach tysiące Rosjan zostało turystami" - odpowiedział mu jeden z internautów.

d1n0jfh

MSZ odradza wszelkie podróże do Rosji

Przypomnijmy, że polskie MSZ w specjalnym komunikacie wskazało, że odradzane są wszelkie podróże do Federacji Rosyjskiej, w związku z wojną na Ukrainie. Mowa zarówno w podróżach w celach zawodowych, jak i pilnych sprawach rodzinnych.

MSZ apeluje do Polaków o zrezygnowanie z wszelkich podróży do Rosji. Sytuację określa, jako "najwyższy poziom zagrożenia". Dodatkowo ministerstwo zwraca się do obywateli Polski, przebywających aktualnie na terenie Federacji Rosyjskiej. Rekomenduje opuszczenie jej terytorium dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi.

Źródło: viewfromthewing.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

"Halo Polacy". Na co trzeba się przygotować jadąc do Pakistanu?

d1n0jfh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1n0jfh