Trwa ładowanie...

Polacy już planują urlopy. Niektórzy nawet na sylwestra

Sprawdziliśmy zachowania użytkowników serwisu Nocowanie.pl. Dokładnie przyjrzeliśmy się, kiedy zaczynają myśleć o planowaniu wyjazdów i poszukiwaniach noclegu. Typowy turysta szukający informacji i noclegu w sieci to kobieta w średnim wieku. Zazwyczaj informacji szuka od niedzieli do czwartku, wzmożoną aktywność wykazuje wieczorem między godziną 18 a 21.

Polacy już planują urlopy. Niektórzy nawet na sylwestraŹródło: Shutterstock.com
d2yzsa6
d2yzsa6

Z zestawienia wynika, że użytkownicy już na początku roku zaczynają myśleć o wyjazdach i intensywnie poszukują noclegów na cały rok. Obecnie najczęściej pytają o zimowe wyjazdy. W styczniu 2018 odnotowano najwięcej zapytań o ostatni tydzień miesiąca, ale turyści równie intensywnie podróżowali w lutym, szczególnie w pierwszej połowie.

Trendem, który w ostatnich latach można zaobserwować, są wyjazdy w okresie świątecznym. Potwierdzają to statystyki na przełomie marca i kwietnia. Najwięcej zapytań o noclegi na ten moment w serwisie odnotowano w okresie Świąt Wielkanocnych (od 29 marca do 3-4 kwietnia).

Jednak wśród wiosennych wyjazdów wiedzie majówka. Pierwszy tydzień maja zdecydowanie wyróżnia się w statystykach. Początek roku to doskonały moment, by zaplanować długi weekend w korzystnej lokalizacji i cenie. Wystarczy wziąć 3 dni wolnego, by cieszyć się ponad tygodniowym wypoczynkiem. Turyści szczególnie zainteresowani są południem Polski. Wysyłają również sporo zapytań o noclegi na przełomie maja i czerwca, kiedy przypada długi weekend czerwcowy (31 maja to dzień wolny, wystarczy jednodniowy urlop i cieszymy się czterodniowym odpoczynkiem).

Zobacz, ile w tym roku jest dni wolnych od pracy:

Z danych serwisu wynika, że ponad połowa zapytań ze stycznia dotyczy już okresu wakacyjnego. Liczba zapytań o noclegi znacząco wzrasta z pierwszym dniem wakacji, czyli 22 czerwca 2018. Na ten moment Polacy najwięcej wyjazdów i urlopów planują w lipcu, ale również duża liczba zapytań o noclegi dotyczy sierpnia, a szczególnie pierwszej połowy.

Bardziej zapobiegliwi już z rocznym wyprzedzeniem planują Święta Bożego Narodzenia oraz sylwestra.

Powyższe liczby i statystyki potwierdzają tylko, że nie warto zostawiać planowania urlopu na ostatnią chwilę, ponieważ wiele osób myśli o tym ze znacznym wyprzedzeniem.

d2yzsa6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yzsa6