Trwa ładowanie...
d4994pw

Polacy kradną łodzie i silniki w Norwegii

"Życie Warszawy" pisze o pladze kradzieży łodzi i silników w Norwegii przez polskich złodziei. Gazeta, powołując się na dane policyjne, twierdzi, że Polacy są na pierwszym miejscu wśród cudzoziemców, jeżeli chodzi o stwierdzone przestępstwa typu: przemyt alkoholu, papierosów, narkotyków, a także kradzieże aut, jachtów, łodzi i silników.

d4994pw
d4994pw

\"Życie Warszawy\" pisze o pladze kradzieży łodzi i silników w Norwegii przez polskich złodziei. Gazeta, powołując się na dane policyjne, twierdzi, że Polacy są na pierwszym miejscu wśród cudzoziemców, jeżeli chodzi o stwierdzone przestępstwa typu: przemyt alkoholu, papierosów, narkotyków, a także kradzieże aut, jachtów, łodzi i silników.

Dziennik podkreśla, że specjalnością naszych przestępców są kradzieże łodzi motorowych, silników motorowodnych i jachtów. Gazeta zaznacza, że kradzieże silników to dochodowy interes, bo jeden motor dobrej firmy można sprzedać za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zazwyczaj złodziejskie szajki Polaków nie przebierają jednak w silnikach, tylko starają się ukraść jak najwięcej.

Większość kradzionych łodzi i silników jest przemycana na Litwę, do Polski i do Obwodu Kaliningradzkiego. Gazeta zauważa, że w Polsce w porównaniu do lat ubiegłych liczba takich przestępstw kilkakrotnie spadła, co wynika bezpośrednio z przeniesienia się przestępców właśnie do Skandynawii. (IAR)

d4994pw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4994pw