Trwa ładowanie...

Polscy policjanci znów w Chorwacji i Bułgarii. Co będą robić?

Polscy policjanci w trakcie wakacji będą pełnić służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach Morza Czarnego - poinformował komisarz Piotr Świstak z Komendy Głównej Policji i dodał, że służbę w Chorwacji i Bułgarii będą pełnić do końca sierpnia.

W kolejne wakacje polskich policjantów można spotkać w Chorwacji i BułgariiW kolejne wakacje polskich policjantów można spotkać w Chorwacji i BułgariiŹródło: Adobe Stock
d3i8k0w
d3i8k0w

Policjanci służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach Morza Czarnego rozpoczęli w piątek 1 lipca w ramach międzynarodowego projektu "Miejsce Bezpiecznej Turystyki". W tym roku jest to w sumie czternastu funkcjonariuszy, w tym dwie policjantki.

Polscy policjanci od 2010 roku służą latem w Chorwacji

- Przy tak dużej liczbie polskich turystów oczywiste jest, że w ślad za nimi podążają polscy policjanci, albowiem warto przypomnieć, że niezmiennie jednym z priorytetów polskiej policji jest rozwijanie współpracy międzynarodowej - tłumaczył komisarz Piotr Świstak. - Tego rodzaju współpraca jest już nie tylko ugruntowana, bo sięga 2010 roku, kiedy po raz pierwszy dwójka polskich policjantów przez okres jednego miesiąca pełniła służbę na terenie Chorwacji, ale i sukcesywnie się rozwija. Przez te kilkanaście lat liczba polskich policjantów delegowanych w sezonie wakacyjnym do pełnienia służby na terenie samej tylko Chorwacji zbliża się już do setki - przekazał.

Wskazał, że podobnie polska policja współpracuje od 2016 roku z policją bułgarską, gdzie pierwsi polscy policjanci pełnili służbę w miejscowości Nesebar w pobliżu Słonecznego Brzegu.

Nie tylko patrole, ale też Info Punkty dla turystów

- W ramach tej służby dokonywane są kontrole dokumentów kierowców i ich pojazdów, kontrole trzeźwości uczestników ruchu drogowego, kierowanie ruchem kołowym w miejscach, w których dochodziło do kolizji i wypadków drogowych. Naszych policjantów można spotkać nie tylko w patrolach pieszych i zmotoryzowanych, ale również na rowerach, łodziach czy nawet statkach powietrznych - podkreślił Świstak.

d3i8k0w

Podał, że polscy policjanci pełnią służbę również w Info Punktach, gdzie przekazuje się turystom niezbędne informacje pozwalające uniknąć wypadku podczas urlopu. Najczęściej dotyczy to zasad bezpieczeństwa w trakcie uprawiania sportów wodnych, nurkowania, snorkelingu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Urlop w Chorwacji. "Polacy bardzo chętnie wybierają ten region"

d3i8k0w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i8k0w