Polska - najciekawsze labirynty
Ogrody Tematyczne Hortulus Dobrzyca
Jedni, wchodząc do nich, oczekują dobrej zabawy, inni obawiają się, że nie znajdą wyjścia. Labirynty, choć choć wzbudzają u niektórych dyskomfort, ściągają tłumy turystów. Nie ma się co dziwić, to miejsca oryginalne, w których spędzić można cały dzień i zobaczyć coś naprawdę jedynego w swoim rodzaju. To prawdziwa gratka dla miłośników przyrody i zwykłych turystów. Zapewnia nie tylko rozrywkę, ale także uczy orientacji w terenie czy radzenia sobie w nowych warunkach. Zerknijmy, gdzie w Polsce znajdziemy najciekawsze, czasami przerażające, innym razem bajkowe labirynty.
Jedni, wchodząc do nich, oczekują dobrej zabawy, inni obawiają się, że nie znajdą wyjścia. Labirynty, choć wzbudzają u niektórych dyskomfort, ściągają tłumy turystów. Nie ma się co dziwić, to miejsca oryginalne, w których spędzić można cały dzień i zobaczyć coś naprawdę jedynego w swoim rodzaju. To prawdziwa gratka dla miłośników przyrody i zwykłych turystów. Zapewnia nie tylko rozrywkę, ale także uczy orientacji w terenie czy radzenia sobie w nowych warunkach. Gdzie w Polsce znajdziemy najciekawsze labirynty?
Ogrody Tematyczne Hortulus Dobrzyca
W Dobrzycy pod Koszalinem w 1992 roku zostały założone Ogrody Tematyczne Hortulus. Obecnie do zwiedzania dostępnych jest 28 różnych ogrodów tematycznych - różnią się stylem, dekoracjami i nastrojem. Zupełnie niedawno powstał labirynt z wieżą widokową. Zajmuje powierzchnię 1 ha i jest największym grabowym labiryntem na świecie. Alejki wewnątrz mają 3250 m długości. Wieża widokowa, ustawiona w sercu obiektu, pozwala na podziwianie labiryntów i, gdy zajdzie taka potrzeba, wyprowadzenie z nich zbłąkanego turysty. Z góry widać dokładnie, jak wygląda cała 3,2 kilometrowa trasa.
ml