Trwa ładowanie...

Polska nowym hitem Brytyjczyków. Brak kwarantanny wabi turystów

Lista krajów uznawanych przez Wielką Brytanię jako bezpieczne, czyli takie, do których można wjechać bez odbywania kwarantanny po powrocie, jest coraz krótsza. Na popularności zyskują więc kierunki mniej oczywiste. Jak podaje "The Times", Brytyjczycy szczególnie chętnie jeżdżą do Włoch, Turcji i Polski.

Brytyjczycy chętnie latają do Krakowa i innych dużych miastBrytyjczycy chętnie latają do Krakowa i innych dużych miastŹródło: 123RF
d4f72k3
d4f72k3

W zeszłym tygodniu z listy państw i terytoriów uznawanych za bezpieczne brytyjski rząd skreślił Danię, Islandię, Słowację i Curacao, a także Barbados. Od momentu jej opublikowania na początku lipca zniknęło z niej już 35 państw i terytoriów, a dopisano zaledwie kilka.

Krajami bezpiecznymi nie są najpopularniejsze kierunki wyjazdów wakacyjnych Brytyjczyków jak Hiszpania, Francja, Portugalia, Chorwacja czy Malta.

Nowe hity Brytyjczyków - Turcja, Włochy i Polska

Coraz mniejsze możliwości wyjazdów bez konieczności kwarantanny po powrocie powodują, że rośnie popyt na podróże do krajów bezpiecznych. Zainteresowanie wyjazdami w październiku do Grecji spadło w ciągu ostatnich dwóch tygodni o 17 proc., bo jak się oczekuje, niedługo kraj ten również przestanie być uznawany za bezpieczny.

O 15 proc. wzrosło natomiast w tym samym okresie zainteresowanie wyjazdami do Turcji, o 18 proc. do Włoch, a najbardziej - aż o 25 proc. - do Polski. W przypadku Polski Brytyjczycy szukają przede wszystkim krótkich weekendowych wyjazdów do Krakowa i innych dużych miast.

d4f72k3

Niestety brytyjscy turyści nie mają najlepszej opinii. Wielokrotnie wygrywali rankingi na "najgorszych turystów na świecie". Od lat regularnie pojawiają się doniesienia o ich wakacyjnym pijaństwie, niestosownym zachowaniu czy samolotowych bijatykach. Bywają zmorą kurortów na śródziemnomorskich wyspach, ale także dużych europejskich miast, do których latają tanimi liniami na weekendy. Kraków był swego czasu szczególnie lubianym kierunkiem na brytyjskie wieczory kawalerskie, co było dla mieszkańców prawdziwym utrapieniem.

Turystyki brytyjskie Getty Images
Wieczór panieński BrytyjekŹródło: Getty Images, fot: Richard Baker

Nawet w krótkim sezonie 2020 turyści z UK zdążyli znów zapracować na swą nędzą opinię. W lipcu media obiegły zdjęcia Brytyjczyków srogo imprezujących w miejscowości Magaluf na Majorce. Turyści tańczyli na samochodach i nie przestrzegali dystansu społecznego, a na ich twarzach brakowało maseczek ochronnych.

W sierpniu z kolei dwaj pijani Brytyjczycy wszczęli bójkę na pokładzie samolotu lecącego na Ibizę. Obaj mężczyźni pili wódkę w trakcie lotu i odmówili noszenia maseczek. Później urządzili prawdziwą burdę.

Polska hitem Brytyjczyków - jak długo?

Sytuacja może się wkrótce zmienić, bo w piątek po południu Polska została dodana w Wielkiej Brytanii na listę obserwacyjną. Liczba nowych zakażeń koronawirusem z ostatnich siedmiu dni w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców wynosi obecnie 16,4. Brytyjski rząd zwykle podejmuje decyzję o skreśleniu danego kraju z listy bezpiecznych, gdy wskaźnik ten przekracza 20.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Remont w prezencie - odcinek 4

d4f72k3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f72k3