Polski park rozrywki wśród najlepszych w Europie. Wysokie miejsce w rankingu
Park rozrywki w Zatorze powstał w 2014 roku. Od tego czasu czterokrotnie powiększył się jego teren, który teraz wynosi 70 hektarów. Energylandia co roku zaskakuje też nowymi atrakcjami. Nic dziwnego, że na jej koncie jest wiele nagród i wyróżnień. Właśnie wzbogaciła się o kolejne i to międzynarodowe.
Eksperci z renomowanej firmy Travelcircus poddali dokładnej analizie 74 najpopularniejsze parki rozrywki w Europie. Badanie to obejmowało porównanie cen oraz ocenę aż 2545 atrakcji. Efektem jest najnowszy raport "Theme Park Check Europe 2023".
Energylandia w europejskiej czołówce
Energylandia znalazła się na czwartym miejscu listy najlepszych europejskich parków rozrywki. Ta wyjątkowa pozycja potwierdza jej znaczenie jako atrakcji turystycznej na skalę europejską.
W prestiżowym "Theme Park Check" eksperci wzięli pod uwagę różnorodne czynniki, takie jak stosunek jakości do ceny, oceny i recenzje, aktywność w mediach społecznościowych oraz atrakcje dla różnych grup wiekowych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sztuka podróżowania - DS7
Pierwsze miejsce w rankingu zajął niemiecki Europa Park z 21,69 pkt. Tuż za nim uplasowały się Efteling w Holandii i Disneyland we Francji. Energylandia to jedyny polski park rozrywki w zestawieniu - otrzymała 20,09 pkt.
Energylandia - park z ponad setką atrakcji
Energylandia na powierzchni aż 70 hektarów oferuje imponującą liczbę 123 różnorodnych atrakcji. Dla miłośników wodnej zabawy Energylandia przygotowała również największy odkryty park wodny w Polsce.
W maju br. Energylandia Water Park zdobył pierwsze miejsce w rankingu portalu Interhome i został uznany za najlepszy park wodny w Europie.
Energylandia - ponad 10 mln odwiedzających
Energylandia cieszy się ogromną popularnością wśród gości z Polski i zagranicy. Od 2014 r. park gościł już imponującą liczbę 10,5 mln odwiedzających.
W 2022 r. obiekt w Zatorze odwiedziło łącznie aż 1,85 mln turystów, z czego 20 proc. stanowili goście zagraniczni. Najwięcej przybyło ich z Czech, a następnie z Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Słowacji oraz Niemiec i Włoch.