Trwa ładowanie...
d2oo8ni

Południowoafrykańskie media zachwycone Wrocławiem. "Każdy powinien tu przyjechać"

Według "The South African", Wrocław jest nie tylko najbardziej zaskakującym miastem w Polsce, ale także w Europie. Dziennikarz z Republiki Południowej Afryki wybierając się w podróż na Stary Kontynent nie przypuszczał, że stolica Dolnego Śląska jest tak wyjątkowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Ze wszystkich miast, które odwiedziliśmy podczas podróży do Europy, Wrocław był największą niespodzianką"
"Ze wszystkich miast, które odwiedziliśmy podczas podróży do Europy, Wrocław był największą niespodzianką" (Shutterstock.com)
d2oo8ni

Artykuł na temat Wrocławia na portalu "The South African " jest prawdziwą laurką dla czwartego największego miasta w Polsce. Jak pisze autor tekstu, Len Rutledge, większość mieszkańców jego kraju prawdopodobnie nigdy o nim nie słyszała. A powodów, aby tu przyjechać, jest całe mnóstwo.

Dziennikarz wynajął z przyjaciółmi hotel w centrum miasta, a zwiedzanie planował rozpocząć od rynku. Jednak zanim do niego dotarł, odwiedził po drodze Park Słowackiego, Muzeum Architektury, Muzeum Narodowe i Panoramę Racławicką. Szczególną uwagę zwrócił na krasnale, które nazwał "najmniejszymi mieszkańcami Wrocławia, nadającymi mu charakter".

d2oo8ni

"Na ulicach i placach miasta żyje ponad 300 przyjacielskich krasnoludów. Były jednym z elementów, które sprawiły, że moja wizyta we Wrocławiu była kompletnym zaskoczeniem i niezapomnianym przeżyciem" - opisuje na łamach "The South African" Len Rutledge.

Shutterstock.com

Dziennikarz wybrał się też na Ostrów Tumski, czyli nastraszą część Wrocławia. "Trudno było opuścić tę zachwycającą część miasta, ale było jeszcze tyle do zobaczenia. Przechodziliśmy przez kolejne mosty i dotarliśmy do Hali Targowej" – relacjonował Rutledge. Mężczyzna przyznał, że był pod wrażeniem świątyń czy należących do Uniwersytetu Wrocławskiego Ogrodu Botanicznego oraz muzeum. Nie pominął też takich miejsc, jak: Pałac Królewski, Hydropolis, Hala Stulecia, Park Japoński czy Park Szczytnicki.

Shutterstock.com

Mieszkaniec RPA podkreślił, ze Wrocław ma piękną architekturę, bajkową i malowniczą starówkę, wspaniały ratusz, ciekawe zoo i imponującą archikatedrę. W ocenie mężczyzny te pełne energii, z fantastycznym jedzeniem miasto jest najpiękniejsze w całej Polsce.

Shutterstock.com

"Od Ostrowa Tumskiego, przez Plac Solny, po Rynek – Wrocław jest wypełniony pięknymi budynkami. Jest również tętniącym życiem centrum kulturalnym, z licznymi teatrami, ważnymi festiwalami, szalonym życiem nocnym i dużą społecznością studencką" – napisał dziennikarz i dodał: "ze wszystkich miast, które odwiedziliśmy podczas podróży do Europy, Wrocław był największą niespodzianką. Nie możemy się doczekać powrotu i spędzenia tu większej ilości czasu".

d2oo8ni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Szwedzka Sigtuna. Miasto wikingów było pełne migrantów

d2oo8ni

Podziel się opinią

Share

d2oo8ni

d2oo8ni