Trwa ładowanie...

Pomysł na weekend? Tylko północne Niemcy

Długi czerwcowy weekend za pasem, a wy nadal nie macie pomysłu, co zrobić z wolnym czasem? Pomyślcie o północnych Niemczech, a konkretnie o Lüneburgu, Bremie i nadmorskim Husum. To raj dla miłośników pięknej architektury, smacznej kuchni i aktywnego wypoczynku.

Materiał powstał we współpracy z Deutsche Küstenland: Top of Germany
Spacer po dnie morza to doskonały relaks Spacer po dnie morza to doskonały relaks Źródło: Adobe Stock
d1owbga
d1owbga

Prowadzący WPodróży Bartek Krawczyk w drugiej części swoich wojaży po północnych Niemczech zabiera nas do trzech wyjątkowych miast.

Zwiedzanie zaczynamy od niewielkiego i urokliwego Lüneburga w Dolnej Saksonii, gdzie godzinami można spacerować po wąskich uliczkach podziwiając hanzeatycką architekturę i odwiedzając liczne sklepiki, kawiarenki czy kramy z pamiątkami.

Następnie przenosimy się do Bremy, miasta kawy i słynnych muzykantów z baśni Braci Grimm. Na szczególną uwagę – poza piękną Starówką – zasługuje uliczka Böttcherstraße, niezwykle barwna dzielnica Schnoor czy manufaktura bremeńskich słodyczy.

Ostatni przystanek to Husum, niewielkie portowe miasteczko nad Morzem Północnym. Tu m.in. możemy pospacerować po dnie, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Morza Wattowego. Na zmęczonych spacerami w porcie czekają liczne knajpki i bary.

d1owbga

Dlaczego na najbliższy weekendowy wypad warto wybrać północne Niemcy? Zobaczcie sami!

Niemcy Północne idealne na weekend

Materiał powstał we współpracy z Deutsche Küstenland: Top of Germany
d1owbga
d1owbga