Trwa ładowanie...
d2wq6gv

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo (BZG)

Największe atrakcje
Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo (BZG)
Kraj
Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0
Źródło: Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo (BZG) znajduje się 5 km od centrum Bydgoszczy i jest lotniskiem międzynarodowym, które obsługuje m.in. linie lotniecze LOT i tanie linie Ryanair.

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo (BZG) – informacje ogólne

Lotnisko Bydgoszcz-Szwederowo leży około 5 km na południowy zachód od centrum Bydgoszczy, graniczy z osiedlami Szwederowo i Górzyskowo oraz jest otoczony lasami Puszczy Bydgoskiej. Port lotniczy w Bydgoszczy obsługuje około 300 tysięcy pasażerów rocznie.

Z lotniska Bydgoszcz-Szwederowo do centrum można dostać się na kilka sposobów.

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo (BZG) – pobliskie miasta

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo znajduje się niedaleko Torunia (ok. 50 km) i Inowrocławia (40 km). Z większych miast Polski odległość do Poznania wynosi ok. 130 km, do Gdańska 170 km, a do Warszawy ok. 300 km.

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo (BZG) – loty zagraniczne

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo obsługuje głównie loty zagraniczne. Od 2011 roku z lotniska odlatują linie Ryanair, dostępne są następujące kierunki: Wielka Brytania (lotniska Birmingham, Londyn-Stansted, sezonowo na Glasgow-International, a od października 2017 – Londyn-Luton), Irlandia (Dublin) i sezonowe do Niemiec (Düsseldorf-Weeze).

Lufthansa obsługuje loty do Frankfurtu, a w wakacje 2017 roku postanowiono wprowadzić kursy linii lotniczych LOT do Lwowa i linii Mistral Air do Rzymu (Fiumicino).

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo oferuje sezonowe loty czarterowe do Bułgarii (Burgas), Chorwacji (Dubrownik), Grecji (Heraklion, Zakynthos), Włoch (Rzym) i na Ukrainę (Lwów).

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo (BZG) – historia

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo istniał już w 1916 roku jako lotnisko wojskowe, a od 1921 roku mieściły się przy nim ośrodki szkolące kadrę lotniczą. Loty cywilne zaczęły się odbywać po II wojnie światowej – odbywały się nieregularne loty do Warszawy, Gdańska, a także Koszalina i Poznania.

W 1955 roku w bydgoskim porcie lotniczym powstała czwarta w kraju (obok Lublina, Kielc i Katowic) jednostka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego), w której pracował mistrz świata w szybownictwie, Jan Wróblewski.

Po przerwie w funkcjonowaniu, lotnisko Bydgoszcz-Szwederowo reaktywowano w 1992 roku, cztery lata później uruchomiono loty do Warszawy i Szczecina, a w 2004 roku uruchomiono nowy terminal pasażerski. W 2005 roku lotnisko otrzymało status międzynarodowego portu lotniczego.

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo (BZG) – pozostałe informacje

W 2015 roku rozpoczęto modernizację infrastruktury portu lotniczego Bydgoszcz-Szwederowo, odnawiając pas startowy, drogi kołowania i nawierzchnię dróg wewnętrznych.

Transfer na lotnisko możliwy jest pociągiem, samochodem albo autobusem.

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo (BZG)
Orientacyjna odległość

z Warszawy: 301,8 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wq6gv
d2wq6gv
d2wq6gv
d2wq6gv

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj