Trwa ładowanie...
d1y5bv5

Praca sezonowa nad morzem. Wysokie stawki dla kucharzy i barmanów

Pracodawcy w kurortach turystycznych szukają chętnych do pracy sezonowej. Atrakcyjnym wynagrodzeniem chcą przekonać nie tylko studentów, ale osoby w każdej grupie wiekowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tłummy turystów nad morzem
Tłummy turystów nad morzem (East News)
d1y5bv5

Pandemia koronawirusa zmieniła podejście właścicieli gastronomicznych do prowadzenia swoich biznesów. Osoby prowadzące restauracje, hotele czy budki z przekąskami są niepewne swojej przyszłości i niechętnie wprowadzają w życie dalekosiężne plany.

W związku z tym obecnie w internecie jest wysyp ogłoszeń dotyczących pracy sezonowej. Co prawda od lat młodzi ludzie byli chętnie zatrudniani na okres wakacyjny, jednak obecnie pracodawcy chcą zatrudniać więcej osób w ramach umowy śmieciowej.

d1y5bv5

Gazeta Wyborcza podaje, że ogłoszenia są kierowane do chętnych w każdej grupie wiekowej. Główną zaletą są oczywiście zarobki. Z ustaleń wynika, barman w Jastarni może liczyć na 8 tys. zł brutto (z napiwkami), a kucharz w hotelu w Łebie może zarobić nawet 10 tys. zł brutto.

Z kolei pokojówka w Krynicy Morskiej czy sprzedawca przekąsek w Juracie spodziewać się może wynagrodzeń w przedziale 3-5 tys. z brutto. Ogłoszenia publikują również właściciele supermarketów. Jeden z dyskontów zatrudnia pracowników w kilkunastu swoich nadmorskich placówkach i oferuje im 17 zł brutto za godzinę pracy.

Dziecko celebrytki regularnie podróżuje samolotami. Paulina Górska wyjaśnia, dlaczego mama nie powinna się tym chwalić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y5bv5

Podziel się opinią

Share
d1y5bv5
d1y5bv5