Trwa ładowanie...
na śniegu
29-01-2010 11:18

Prognoza pogody na 29 i 30 stycznia

Nad Europą dominują układy niżowe z ośrodkami nad Francją, Bałtykiem i Morzem Norweskim. Polska jest pod wpływem niżu znad Bałtyku, w dość chłodnej i wilgotnej
polarno-morskiej masie powietrza - informuje IMiGW.

Prognoza pogody na 29 i 30 styczniaFot: sxc.hu
d2zb3dl
d2zb3dl

Ciśnienie w Warszawie dziś w południe wyniesie 975 hPa i będzie się wahać.

W piątek w kraju zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, głównie o charakterze przelotnym. Temperatura maksymalna od -5řC na Podkarpaciu, -3 i -2řC w centrum kraju, do 0 řC na Wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, w górach i na Wybrzeżu początkowo dość silny, w porywach do 50 km/h. Wysoko w górach wiatr nadal dość silny i silny, w porywach 60 do 80 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce dość intensywne. Temperatura minimalna od -10řC na Warmii i Mazurach, -6 do -5řC w centrum Polski, do -3řC miejscami na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany południowo-zachodni, na południu kraju skręcający na południowy i wzmagający się do dość silnego i porywistego, w porywach do 60 km/h a wysoko w górach do 90 km/h. Na południu kraju zawieje i zamiecie śnieżne.

d2zb3dl

W sobotę ma być pochmurno z przejaśnieniami na zachodzie i północy. Opady śniegu, od zachodu Polski przechodzące w opady o charakterze przelotnym. Na północnym wschodzie przejściowo opady będą dość intensywne. Temperatura maksymalna od -5 do -2řC, tylko na Żuławach i Kaszubach -6řC, a na zachodnim Wybrzeżu -1řC. Wiatr umiarkowany, na północy kraju dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h, południowo-wschodni od zachodu skręcający na północno-zachodni i północny.

W piątek w Warszawie będzie zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -1řC. Wiatr umiarkowany, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z opadami śniegu. Temperatura minimalna -6řC. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W sobotę w stolicy zachmurzenie duże z opadami śniegu, które okresami mogą być o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna -2řC. Wiatr słaby, zmienny.

d2zb3dl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zb3dl