Trwa ładowanie...
ludzie
Katarzyna Kubacka
16-05-2023 17:45

Program prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii. Nabór już ruszył

Półkolonie to doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które w okresie wakacyjnym nie mogą pojechać na wakacje poza miasto. Właśnie ruszył nabór na operatora do programu prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii, który ma na celu aktywizację fizyczną dzieci i młodzieży.

Ruszył nabór do programu prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii. Ruszył nabór do programu prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii. Źródło: Adobe Stock, fot: africa-studio.com (Olga Yastremska and Leonid Yastremskiy)
d3j3nbg
d3j3nbg

Nabór na operatora programu

Ruszył termin składania wniosków na operatora programu prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a jego budżet to aż 50 mln złotych.

Nabór dotyczy operatora programu, który będzie odpowiedzialny za całe przedsięwzięcie. Jak możemy przeczytać na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej, wyłoniony w naborze operator będzie realizował program we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego oraz innymi podmiotami, które będą organizować półkolonie. Mogą to być fundacje i stowarzyszenia.

Półkolonie prozdrowotne - cele

Program ma za zadanie przyczynić się do realizacji celów strategicznych Ministerstwa Sportu i Turystyki, to jest aktywnego i zdrowego społeczeństwa. Jak mówi wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy, cytowany przez portal, program wpłynąć ma na upowszechnianie sportu, oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

d3j3nbg

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jedziemy na wakacje. Na Riwierze Tureckiej

- Przysłuży się również promocji właściwych nawyków dietetycznych, a także przyczyni do wsparcia psychicznego dzieci i młodzieży, które zwłaszcza po okresie pandemii Covid-19 potrzebują regeneracji - dodaje wiceminister.

Dofinansowanie, które zdobędzie wyłoniony w naborze operator, przeznaczone będzie na wynagrodzenia dla osób prowadzących półkolonie, a także wszelkie materiały i dodatkowe usługi, takie jak wejście na pływalnię, czy różnego rodzaju wycieczki.

d3j3nbg

Termin składania wniosków

Wnioski można składać już teraz, a ostateczny termin ich przyjmowania to 22 maj 2023. Rozpatrzenie wniosków nastąpi do 31 maja 2023. Wymagania formalne oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródła: www.gov.pl, pot.gov.pl/

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3j3nbg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j3nbg