Trwa ładowanie...

Protest narciarzy. Odwiedzili galerie handlowe. Żądają otwarcia stoków

Zgodnie z decyzją rządu stoki narciarskie pozostają zamknięte co najmniej do połowy lutego. Otwarte są za to galerie handlowe. Przedstawiciele branży zajmującej się nartami i snowboardem przygotowali w ramach protestu happening. Wczoraj wieczorem, tj. 1 lutego pojawili się w strojach narciarskich w sklepach w całej Polsce.

Share
Katowice, 01.02.2021 - protest narciarzy
Katowice, 01.02.2021 - protest narciarzy Źródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d2fqh72

Stoki narciarskie pozostają zamknięte od 28 grudnia. Rząd podjął decyzję o stopniowym luzowaniu restrykcji w związku z koronawirusem, a jako pierwsze od 1 lutego otwarto m.in. galerie handlowe. Decyzja dotyczy także muzeów i galerii sztuki. Stoki narciarskie mają zostać zamknięte co najmniej do połowy lutego.

Protest narciarzy - pojawili się w galeriach handlowych

Przedłużenie obostrzeń związanych z lockdownem oburzyło środowisko narciarskie. W ramach protestu przeciwko niesprawiedliwym decyzjom rządu postanowili pojawić się ubrani w sportowe stroje w galeriach handlowych. Z nartami i deskami snowboardowymi przechadzali się między sklepami w całej Polsce. Zamiast na stokach, jeździli ruchomymi schodami.

Narciarze zrobili drobne zakupy w sklepach sportowych i odebrali serwowane przez restauracje dania na wynos. - Chcemy zrozumieć ten paradoks. Skoro sytuacja epidemiczna pozwala otwierać zamknięte przestrzenie na zakupy, to chcemy otwarcia wolnej przestrzeni na uprawianie sportu - mówił w rozmowie z mediami członek Komitetu Narty Snowboard Outdoor.

Protest narciarzy - absurd rządowych decyzji

Przedsiębiorcy domagają się otwarcia wolnej przestrzeni i umożliwienia Polakom uprawiania sportów zimowych. Tłumaczyli, że zdają sobie sprawę z pandemii i respektują przepisy sanitarne. Nie mogą zrozumieć absurdu podejmowanych przez rząd decyzji.

d2fqh72

Źródło: Dziennik Zachodni

Obostrzenia od lutego. Co ze stokami narciarskimi? Adam Niedzielski ma jasne stanowisko

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2fqh72

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fqh72
d2fqh72