Trwa ładowanie...

"Przełom w negocjacjach". Jest porozumienie między PAŻP i kontrolerami

W czwartek 28 kwietnia udało się zawrzeć porozumienie między kontrolerami lotów a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Umowa została zawarta na dwa miesiące, które mają być czasem na ustalenie szczegółów i załagodzenie atmosfery.

Majówka uratowana - nie będzie paraliżu nieba nad Polską Majówka uratowana - nie będzie paraliżu nieba nad Polską Źródło: Adobe Stock
d1w6t0c
d1w6t0c

Dobre wieści przed południem pojawiły się na Twitterze ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. "Mamy przełom w negocjacjach ze Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego! Za chwilę posiedzenie sejmowej podkomisji, podczas której podamy szczegóły" - czytamy w opublikowanym poście.

PAŻP zawarła czasowe porozumienie z kontrolerami lotów

W czwartek 28 kwietnia podczas spotkania podkomisji stałej ds. transportu lotniczego udało się ustalić szczegóły dalszej współpracy PAŻP z kotrolerami lotów. Podposano porozumienie, które ma obowiązywać do 10 lipca 2022 r.

- Udało nam się dojść do porozumienia. Musimy sobie zdawać sprawę, że to nie jest koniec wojny, to jest rozejm - powiedział Andrzej Fenrych, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego.

d1w6t0c

Majówka uratowana - nie będzie paraliżu lotniczego nad Polską

W tym czasie mają być ustalane dalsze kwestie, dotyczące m.in. bezpieczeństwa, regulaminy pracy czy kodeksu etyki. Minister infrastruktury zapewnił, że Polsce nie grozi paraliż ruchu lotniczego nad Polską. A co za tym idzie - nie trzeba się martwić o powrót z majówki.

- Nie grozi nam paraliż ruchu lotniczego nad Polską, pasażerowie mogą odetchnąć z ulgą - podkreślił Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. - Dalej będę twierdził, że strony są w dialogu, nie są na wojnie. Dialog jest tutaj najważniejszy - dodał.

Źródło: PAP, WP

Jedziemy na wakacje. Słoneczna Kreta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1w6t0c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w6t0c