Trwa ładowanie...

Przerażeni Australijczycy. Nagle za oknami zobaczyli gigantycznego Boeinga

Kiedy siedzisz w biurze na którymś z wyższych pięter wieżowca, widok przelatującego pod tobą masywnego Boeinga C-17 z pewnością nie działa uspokajająco. Podczas pokazów lotniczych w Brisbane doszło do wyczynu, który zamiast wywołać zachwyt mieszkańców, wzbudził skojarzenia z 11 września.

Share
Przerażeni Australijczycy. Nagle za oknami zobaczyli gigantycznego Boeinga
Źródło: Youtube.com
d1osge2

Widzowie pokazu lotniczego byli przerażeni. Organizatorzy cyklicznej imprezy Riverfire, w ramach której odbywał się pokaz, twierdzą, że zagrożenia nie było. Nad maszyną czuwało dwóch pilotów, obaj byli w najwyższej dyspozycji. Widzów to jednak nie przekonuje.

To było naprawdę "cool" ale boję się myśleć, co by się stało, gdyby coś poszło bardzo, bardzo nie tak - mówi jeden z widzów.

Na nagraniach i zdjęciach widać, jak wielki samolot zbliża się do budynków w Brisbane. Maszyna przelatuje bardzo blisko ich fasad. Zanim piloci poderwali Beoinga ponad dachy, minęło kilka minut.

d1osge2

Wszystko co było potrzebne, by doszło do ogromnej tragedii, to mały błąd. Jeden mały błąd i mogło zginąć wielu ludzi – mówi inny ze świadków.

*Ludzie dają wyraz swojej dezaprobaty. *Media społecznościowe pełne są wpisów, w których świadkowie określają wyczyn pilotów jako "incydent" i nazywają go "głupim", "niepotrzebnym" lub "lekkomyślnym".

Telefony australijskich służb rozgrzały się do czerwoności. Obywatele dzwonili by wyrazić swój gniew w związku z zaistniałą sytuacją. Wkrótce pojawiło się oświadczenie organizatorów.

d1osge2

Nikomu nic nie groziło. O ile piloci nie dostaliby synchronicznego zawału serca, nikomu nie mogło się nic stać – czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Youtube.com
Źródło: Youtube.com

Pomimo szoku wywołanego wyczynem pilotów, impreza do końca cieszyła się powodzeniem. W sumie odwiedziło ją około pół miliona widzów. Zwieńczeniem tegorocznego Riverfire był pokaz sztucznych ogni - zdaniem lokalnych mediów zaprezentowane zostały "najlepsze fajerwerki wszech czasów".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1osge2

Podziel się opinią

Share
d1osge2
d1osge2