Trwa ładowanie...
d24mdrt

Quest's World of Wonder. Najpiękniejsze miejsca w Europie. Wyróżniono Polskę

CNN opublikowało ranking 20 najpiękniejszych miejsc w Europie. Na podium znajduje się jezioro Inari w Finlandii, norweskie Lofoty oraz szkocka wyspa Unst. Na liście został również wyróżniony polski park narodowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białowieski Park Narodowy
Białowieski Park Narodowy (123RF)
d24mdrt

Od norweskich wysp po porośnięte lasami góry w Rumunii, smagane wiatrem piaszczyste plaże w Walii i lodowate jeziora na Bałkanach. Europa to spektakularnie zróżnicowany kontynent. Na listę 20 najpiękniejszych miejsc trafiła też Polska. I nie jest to zabytkowy Kraków, Trójmiasto czy Bieszczady.

Zobacz także: Opuszczony park Disneya. Popadł w ruinę i wygląda jak z horrorów

Historyczne miasta starego kontynentu i śródziemnomorskie plaże przyciągają wielu odwiedzających, ale najlepszym miejscem są czasem bardziej odległe zakątki, znane głównie mieszkańcom i kilku nieustraszonym podróżnikom.

d24mdrt

Zobacz także: Puszcza Białowieska – odkryto kilkadziesiąt kurhanów sprzed 1,5 tys. lat

Zatem CNN wyróżniło Białowieski Park Narodowy. "Obejmuje on centralną część Puszczy Białowieskiej i nie jest przesadą stwierdzenie, że polski park narodowy jest jednym z najważniejszych w Europie. Chroni ostatni umiarkowany las pierwotny na kontynencie. Graniczy z Białorusią i ma największą populację żubrów na świecie. Nie wspominając o zielonych lasach, które dają rzadki wgląd w to, jak Europa wyglądała tysiące lat temu" - czytamy na stronie CNN Travel.

123RF
European bison, bison bonasus, in the forest with snow. Young wisnet in winter. Wildlife scenery in cold weather. 123RF
European bison, bison bonasus, in the forest with snow. Young wisnet in winter. Wildlife scenery in cold weather.
123RF

Źródło: edition.cnn.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24mdrt

Podziel się opinią

Share

d24mdrt

d24mdrt