Trwa ładowanie...

Raj na ziemi, czyli Baleary. Zaledwie trzy godziny samolotem z Polski

Każdy kontynent ma swoje Hawaje, a w przypadku Europy są to Baleary. Leżące u wybrzeży Hiszpanii, zachwycają krajobrazem, a słońce świeci tam przez 300 dni w roku. 1 marca obchodzimy święto Balearów. Tego dnia w w 1983 r. ustanowiono na wyspach autonomię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do przykładowych atrakcji Majorki można zaliczyć park natury S’Albufera czy jaskinie Cuevas del Drach
Do przykładowych atrakcji Majorki można zaliczyć park natury S’Albufera czy jaskinie Cuevas del Drach (123RF)

Na archipelag składa się ok. 200 wysp, z czego największe i najbardziej znane to: Majorka, Ibiza, Minorka, Formentera i Cabrera.

Baleary w powszechnej świadomości postrzegane są przede wszystkim jako kraina całonocnych imprez (zwłaszcza Majorka i Ibiza), ale nie jest to cała prawda o tym kierunku.

- Majorka i Ibiza słyną z dyskotek i faktycznie, kto lubi wystrzałowe imprezy, ten nie będzie się tu nudził – mówi Ewelina Stala, koordynator produktu z serwisu rezerwacyjnego Wakacje.pl. – Na tym nie kończą się jednak atuty tego archipelagu. Wręcz przeciwnie, miłośnicy Balearów cenią sobie przede wszystkim bogactwo przyrodnicze i ślady po ciekawej historii wysp.

Stala zdradza, na której z wysp najchętniej odpoczywają nasi rodacy.

Slot

- Wśród polskich turystów zdecydowanie największym zainteresowaniem spośród Balearów cieszy się Majorka, która jest zarazem najpopularniejszym regionem turystycznym w odniesieniu do całej Hiszpanii – dodaje Stala. - Oprócz słynnych plaż znajdziemy tu także np. piękne pasmo górskie Serra de Tramuntana. A punkty widokowe, takie jak: Mirador Es Colomer pozwalają poznać inne oblicze wyspy.

Minorka ma wiele do zaoferowania dla miłośników zwiedzania. Do atrakcji tej wyspy można zaliczyć: park natury S’Albufera, jaskinie Cuevas del Drach, katedrę La Seu z żyrandolem w kształcie korony cierniowej w stolicy wyspy, Palmie, park wodny w El Arenal, starożytne cmentarzysko Son Real, czy największy w Europie ogród botaniczny Botanicactus. W miejscowości Valldemossa znajduje się muzeum Fryderyka Chopina, który przebywał na wyspie w latach 1838-39.

Mniejszą i zdecydowanie spokojniejszą siostrą Majorki jest Minorka. To wyspa idealna do różnych form aktywności, np. do turystyki rowerowej, żeglowania, nurkowania, golfa. W całości została ona uznana za rezerwat biosfery UNESCO. Znajdziemy na niej dużo zieleni i jaskiń. Charakterystyczne dla wyspy są budowle megalityczne – navety i taule.

Slot

Na Baleary dolecimy z Polski w ciągu ok. 3 godzin. Atutem tego archipelagu jest dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, międzynarodowe towarzystwo i wysokie temperatury (ponad 20 st. C), które rozpoczynają się w maju i trwają do końca października. W maju możemy polecieć na tygodniowy pobyt z wyżywieniem all inclusive nawet za mniej niż 2 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: #dziejesienazywo: Majorka - wyspa słońca

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot