Trwa ładowanie...

Rajska Kalabria kusi. Chce płacić 28 tys. euro za przeprowadzkę do urokliwych miasteczek

Włochy co kilka tygodni zaskakują coraz to ciekawszymi ofertami, które mają uratować wyludniające się miasteczka w różnych częściach Italii. Młodzi odpływają do wielkich miast, wiele domów stoi opuszczonych. Kalabria postanowiła płacić osobom, które zdecydują się na przeprowadzkę całkiem sporą sumę, o ile spełnią określone warunki.

Share
Kalabria zachwyca kolorem wody
Kalabria zachwyca kolorem wodyŹródło: Getty Images
d9f8pq7

Zamieszkać w małej włoskiej wiosce z pięknymi wąskimi ulicami, otworzyć tam coś własnego - np. kawiarnię, pensjonat czy sklepik - to marzenie wielu. Jak się okazuje, władze Kalabrii robią dużo, żeby dla niektórych stało się rzeczywistością.

Żeby przeciwdziałać wyludnianiu się miasteczek, które obecnie mają mniej niż 2 tys. mieszkańców, region zdecydował się wesprzeć finansowo osoby, chcące się przeprowadzić do jednego z nich.

d9f8pq7

Kalabria - pensja na 2-3 lata albo jednorazowy zastrzyk gotówki

Prawdopodobnie będzie to 28 tys. euro, które można rozłożyć na 2-3 lata "pensji" lub otrzymać jednorazowo jako wsparcie przy rozpoczęciu własnej działalności, np. otwarciu B&B, restauracji, baru, gospodarstwa wiejskiego lub sklepu.

Aby zdobyć dotację, nowi mieszkańcy muszą zobowiązać się do rozpoczęcia małego biznesu na miejscu - albo od zera, albo przyjmując jedną z ofert przygotowanych przez miasta.

Bova to jedno z miasteczek chcących wziąć udział w programie Getty Images
Bova to jedno z miasteczek chcących wziąć udział w programieŹródło: Getty Images

Kalabria zaprasza tylko młodych

Jakie są warunki? Osoby chętne nie mogą mieć więcej niż 40 lat i muszą być gotowe do przeniesienia się do Kalabrii w ciągu 90 dni od pomyślnego rozpatrzenia ich wniosku.

- Mamy nadzieję, że oferta przyciągnie aktywnych, młodych ludzi i chętnych do pracy milenialsów - powiedział CNN Gianluca Gallo, radny z Kalabrii.

d9f8pq7

- Dopracowujemy szczegóły techniczne, dokładną miesięczną kwotę i czas trwania dotacji oraz rozważamy, czy uwzględnić również nieco większe wioski - do 3000 mieszkańców - dodał.

Na liście miasteczek znajdziemy zarówno takie, które znajdują się w pobliżu morza, jak i w górach. Jest z czego wybierać.

Źródło: CNN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wakacje 2021. Jakie są ceny w Chorwacji?

d9f8pq7

Podziel się opinią

Share
d9f8pq7
d9f8pq7