Trwa ładowanie...
d4jctds

Ratownicy GOPR uczą narciarzy bezpiecznych zachowań

Na zboczu Gromadzynia w Ustrzykach Dolnych (Podkarpackie) ratownicy górscy uczą narciarzy bezpiecznych zachowań na stoku - poinformował w sobotę naczelnik bieszczadzkiej grupy GOPR Grzegorz Chudzik.

d4jctds
d4jctds

W sobotę i niedzielę zajęcia są prowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna zima". Ich adresatem jest przede wszystkim młodzież, która wypoczywa na feriach zimowych. "Chcemy m.in. zachęcać narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach. Poprzez pokazy akcji ratowniczych uczymy udzielania pierwszej pomocy. Chcemy też uświadomić narciarzom, czym grozi np. brak kasku, niedopięte buty, niewyregulowane narty oraz nieodpowiednie zachowanie" - powiedział naczelnik bieszczadzkiej grupy GOPR.

Chudzik podkreślił, że na trasach narciarskich najczęściej dochodzi do urazów kończyn dolnych i górnych, złamań i stłuczeń.

W tym sezonie narciarskim na Podkarpaciu, przede wszystkim z powodu łagodnej zimy, zanotowano do tej pory mniej wypadków na wyciągach narciarskich, niż w latach poprzednich.

Rozpoczęta w Ustrzykach Dolnych akcja będzie przez poszczególne grupy GOPR kontynuowana przez najbliższych sześć weekendów. "Bezpieczną zimę" zaplanowano w Czarnej Górze, Wierchomli, Jaworzynie Krynickiej, Białce Tatrzańskiej, Zieleńcu i Górze Żar.(PAP)

d4jctds
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jctds