Trwa ładowanie...
d20de3a
Informacja prasowa
regaty

Regaty The Tall Ships Races 2017 rozpoczęte!

Najpiękniejsze jachty i żaglowce 3 lipca wyruszyły z portu w Halmstad i rozpoczęły wyjątkową żeglarską przygodę, której finał odbędzie się w Szczecinie już 5-8 sierpnia. Zanim jednak jednostki zacumują przy szczecińskich nabrzeżach, pokonać muszą setki mil morskich, zawijając do portów w Kotce i Turku (Finlandia) oraz Kłajpedzie (Litwa).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Regaty The Tall Ships Races 2017 rozpoczęte!
(Materiały prasowe, Fot: finał The Tall Ships Races Szczecin)
d20de3a

Dzięki interaktywnej mapie regat na stronie www.sailonboard.com każdy na ekranach komputerów i smartfonów może śledzić zmagania jednostek. Oprócz bieżących wyników wyścigu, po skierowaniu kursora myszki na daną jednostkę, poznamy informacje o jej prędkości, dowódcy i pozycji w swoje klasie oraz w klasyfikacji generalnej.
Wszystkim załogom życzymy pomyślnych wiatrów!

„To wydarzenie, którego rozmach zachwyca. Żaglowce, dziesiątki towarzyszących mu przedsięwzięć, gwiazdy muzyki, festyny, jarmarki i ta atmosfera, która pozostaje w pamięci na długo.”

Na wodzie

Które z jednostek będziemy mogli podziwiać podczas zlotu wielkich żaglowców w Szczecinie? W naszym mieście pojawi się około 70 załóg biorących udział w regatach. Ponadto do Szczecina zawiną również jachty i żaglówki, które w samym wyścigu udziału nie biorą, ale chcą być z nami podczas zlotu! Liczymy, że przy szczecińskich nabrzeżach zacumuje nawet 100 jednostek!

Lista żaglowców:
A

 1. CISNE BRANCO, Brazylia
 2. DAR MŁODZIEŻY, Polska
 3. EENDRACHT, Holandia
 4. FRYDERYK CHOPIN, Polska
 5. KRUZENSHTERN, Rosja
 6. LA GRACE, Czechy
 7. MIR, Rosja
 8. POGORIA, Polska
 9. ROALD AMUNDSEN, Niemcy
 10. ROYAL HELENA, Bułgaria
 11. ROYALIST, Wielka Brytania
 12. SANTA MARIA MANUELA, Portugalia
 13. SEDOV, Rosja
 14. SHABAB OMAN II, Oman
 15. SHTANDART, Rosja
 16. SORLANDET, Norwegia
 17. STATSRAAD LEHMKUHL, Norwegia
 18. TRE KRONOR AF STOCKHOLM, Szwecja
d20de3a

B

 1. AGLAIA, Austria
 2. BETTY, Dania
 3. BRYZA H, Polska
 4. DE GALLANT, Holandia
 5. GENERAL ZARUSKI, Polska
 6. HELENA, Finlandia
 7. INGO, Szwecja
 8. INGRID, Finlandia
 9. JOANNA SATURNA, Finlandia
 10. JOHANN SMIDT, Niemcy
 11. KAPITAN BORCHARDT, Polska
 12. LEILA, Wielka Brytania
 13. RUPEL, Belgia
 14. SKONNERTEN JYLLAND, Dania
 15. TRINOVANTE, Wielka Brytania
 16. ZAWISZA CZARNY, Polska

C

 1. ADVENTURE (RUS 50), Rosja
 2. BALTIC STAR, Polska
 3. BLACK DIAMOND OF DURHAM, Wielka Brytania
 4. CHALLENGE WALES, Wielka Brytania
 5. DAR SZCZECINA, Polska
 6. EMELY, Polska
 7. ESPRIT, Niemcy
 8. GMINA POLICE, Polska
 9. LEGIA, Polska
 10. LEONID TELIGA, Polska
 11. NEVA, Rosja
 12. OCEAN SCOUT, Wielka Brytania
 13. PROLIFIC, Wielka Brytania
 14. ROZTOCZE, Polska
 15. SILESIA.PL, Polska
 16. ST IV, Estonia
 17. TARA, Dania
 18. TESIA, Polska
 19. THERMOPYLAE CLIPPER, Wielka Brytania
 20. Wodnik II, Polska

D:

 1. AKELA, Rosja
 2. BIES, Polska
 3. FARUREJ, Polska
 4. GIGI, Wielka Brytania
 5. NAUTICUS, Polska
 6. POLITECHNIKA, Polska
 7. RUS, Rosja
 8. TORNADO, Polska
 9. TUULELIND, Estonia
 10. URANIA, Holandia
 11. URTICA, Polska
 12. ZRYW, Polska

Coś więcej niż tylko nauka żeglarstwa

Regaty The Tall Ships Races skierowane są do młodzieży od 16. do 25. roku życia. Co najmniej połowa załogi musi być w tym przedziale wiekowym, ale przewodnia idea wyścigu – sail training – to cos więcej niż tylko nauka żeglarstwa…
Start w regatach wymaga od uczestników samozaparcia w stawianiu czoła wyzwaniom, zarówno fizycznym jak i emocjonalnym. Udział w wyścigach pomaga budować pewność siebie i uczy odpowiedzialności. Jedną z głównych wartości promowanych przez The Tall Ships Races jest akceptacja innych bez względu na ich pochodzenie kulturowe i społeczne, zdolności i ograniczenia, płeć, religię, czy narodowość. Takie podejście promuje międzynarodową przyjaźń rodzącą się przez wspólną pracę młodzieży. Sail training uczy również podejmowania kontrolowanego ryzyka i współodpowiedzialności za grupę. Większość młodych żeglarzy uważa rejs w regatach za wydarzenie zmieniające ich życie na lepsze. Osoby te w późniejszym życiu chętnie wracają na pokłady żaglowców.

Trzymamy kciuki za naszą Reprezentację!

W regatach The Tall Ships Races 2017 nie mogło zabraknąć oczywiście żeglarskiej reprezentacji Szczecina. Młodzi żeglarze od poniedziałku na pokładzie Urtiki, Zrywu i Fryderyka Chopina ścigają się z załogami z całego świata. Pod okiem i sterem doświadczonych kapitanów szczecinianie z pewnością kolejny raz pokażą ducha zdrowej, sportowej rywalizacji! Trzymamy kciuki!
Dla tych, którzy lubią wyprawy last minute czekają jeszcze miejsca na Darze Szczecina. Szczeciński jacht rekrutuje załogę na 3. etap zmagań z Litwy do Polski. Nasza flagowa jednostka na start ostatniego etapu wyruszy 22 lipca 2017 z Centrum Żeglarskiego. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znaleźć można na stronie internetowej www.ttsr.eu.

Materiały prasowe / finał The Tall Ships Races Szczecin
Podziel się

Blisko, coraz bliżej…

Jednostki już walczą o miano najszybszej w regatach The Tall Ships Races 2017, a my z niecierpliwością czekamy, by powitać je w naszym mieście. Od 5 do 8 sierpnia szczecińskie nabrzeża i bulwary zapełnią się majestatycznymi żaglowcami i pięknymi jachtami. Wśród nich będą m.in. Santa Maria Manuela – czteromasztowy szkuner zbudowany w Lizbonie w 1937 roku, w rekordowym czasie 62 dni, a także Zawisza Czarny – największy skautowy żaglowiec na świecie! Ta flagowa jednostka Związku Harcerstwa Polskiego to bez wątpienia statek z duszą, który od ponad 60 lat pływa morzach i oceanach. Do Szczecina przypłynie bowiem Shabab Oman II – żaglowiec szkoleniowy Marynarki Wojennej Omanu. To jednostka, która w 2014 roku zastąpiła swojego poprzednika o tej samej nazwie. Poprzedni Shabab Oman gościł w Szczecinie podczas zlotu wielkich żaglowców w 2013 roku.

d20de3a

Koncert The Voice of Poland

Podczas zlotu wielkich żaglowców nie zabraknie fantastycznej muzyki. W sobotę (5 sierpnia) swoim głosem zachwycać będzie Andrea Bocelli. Dzień później, w niedzielę (6 sierpnia), na tle największych żaglowców świata wystąpią uczestnicy The Voice of Poland! The Voice to znany, międzynarodowy format programu telewizyjnego typu talent show, który zadebiutował w roku 2010 w Holandii. Program realizowany był w ponad 50 krajach! Oglądać go mogli mieszkańcy m.in. Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Australii, Indii, Chile, Finlandii, Kambodży, Meksyku, Rosji, Wielkiej Brytanii i – oczywiście – Polski. Polska odsłona Voice’a miała już siedem edycji. W fazie castingowej jest obecnie kolejna, ósma już edycja telewizyjnego show. Szczeciński odcinek The Voice of Poland transmitowany będzie na antenę ogólnopolską przez program drugi Telewizji Polskiej. Oznacza to, że każdy fan VoP (oraz miłośnik żaglowców zarazem), który nie będzie mógł być w Szczecinie, będzie mógł obejrzeć relację wprost z Wałów Chrobrego w czasie rzeczywistym w TVP2.

Wydarzenie towarzyszące

Na wszystkich tych, którzy w dniach 5-8 sierpnia odwiedzą teren zlotu wielkich żaglowców czeka naprawdę sporo atrakcji. Dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek przygotowana zostanie strefa sportu, która powstanie na Wyspie Grodzkiej. Pokazy sztuk walki, wiosłowanie na ergometrach, przeciąganie liny, turniej tenisa stołowego, zawody strongmenów, kącik malucha, wyścig na szczudłach, strzelanie z łuku, symulator deski surfingowej, gra w dwa ognie – wyliczać można bez końca…
Z kolei odwiedzający imprezę miłośnicy pociągów będą mieli okazję wziąć udział w jedynym w swoim rodzaju wyścigu drezyn. OT Logistics zaprasza rodziny, przyjaciół oraz znajomych do zmierzenia się w rywalizacji na torach kolejowych o długości 100 metrów. Drezyny będą dostępne dla wszystkich odwiedzających The Tall Ships Races od 5 do 7 sierpnia w godzinach 10:00 – 16:00.
Z pewnością niezwykle efektowym wydarzeniem podczas finału regat będzie Festiwal Rzeźby w Piasku, który tak naprawdę rozpoczął się już w minioną sobotę! Z niepozornego piachu, który wysypany został za Starą Rzeźnią na Łasztowni powstaną niesamowite, wysokie nawet na 4,5 metra rzeźby. W festiwalu uczestniczyć będzie pięcioro artystów, którzy za pomocą narzędzi i własnych rąk stworzą rzeźby, które oglądać będzie można aż do 20 sierpnia. Do regat powstanie łącznie sześć rzeźb, z których jedna, największa, wykańczana będzie podczas samego zlotu.
Dodatkową atrakcją będą warsztaty dla dzieci, podczas których – pod okiem profesjonalnego rzeźbiarza – mali artyści będą mogli wyczarować własny, piaskowy świat. Od 8 lipca do 20 sierpnia, codziennie, od godz. 8 do 22 będzie możliwość zwiedzania piaskowej przystani na Łasztowni.

d20de3a

Żeglarsko na Różance

Jak zachęcić dzieci do poznania żeglarskiego Szczecina i poczucia jego atmosfery jeszcze przed tegorocznym finałem regat The Tall Ships Races? Oczywiście podsuwając kredki, kartki i regatowe kolorowanki z lokalnymi, morskimi symbolami. Szczecińska Agencja Artystyczna szykuje dla najmłodszych mnóstwo żeglarskich atrakcji. Za nami warsztaty plastyczne, podczas których dzieci kolorowały m.in. marynarza z pl. Grunwaldzkiego. 8 lipca przed najmłodszymi kolejne zadanie! Będzie nim stworzenie wielkoformatowej kolorowanki o tematyce morskiej. Dwa tygodnie później, 22 lipca, Różanka stanie się wielką stocznią origami, w której powstaną papierowe statki.

Promocja

Każdemu wjeżdżającemu do Szczecina od kilku tygodni z pewnością nie umknie zaproszenie na finał regat. Na granicy naszego miasta stanęły bowiem regatowe witacze, informujące o zlocie wielkich żaglowców.
Akcenty żeglarskie znaleźć można nie tylko w Szczecinie, ale i w całej Polsce. Na sklepach Netto – głównego sponsora portowego imprezy – rozwieszone zostały bilboardy zapraszające na finał regat, a podróżujący po Polsce pociągami, swoje bilety otrzymują w regatowych okładkach. Na zlot wielkich żaglowców zapraszamy również…w powietrzu. Informacje o regatach znaleźć można m.in. w katalogach pokładowych Wizzar!
Nie zabrakło nas również podczas Dni Polskich w Pradze. Odwiedzających nasze stoisko na chwilę przenieśliśmy do Szczecina za pomocą okularów 360°. Prażanie i turyści mieli również okazję spróbować naszych przepysznych pasztecików, które zrobiły prawdziwą furorę.
Ponadto na oficjalnym portalu miasta wiadomości.szczecin.eu powstała regatowa zakładka, w której znaleźć będzie można informacje i wiadomości dotyczące wyłącznie rozpoczętych regat The Tall Ships Races 2017.

Zostań Ambasadorem regat na Facebooku!

Coraz więcej dzieje się również na naszym profilu na Facebooku. Już teraz nie tylko my zapraszamy na finał zlotu wielkich żaglowców. Ambasadorami tego wydarzenia mogą zostać wszyscy użytkownicy tego popularnego portalu społecznościowego! W jaki sposób? Niedawno uruchomiona przez Facebook platforma efektów kreatywnych pozwoliła na przygotowanie specjalnych nakładek, które za pomocą jednego kliknięcia zmienić mogą profilowe zdjęcia internautów, dodając im morskich akcentów.
By skorzystać z nakładki z żeglarskimi linami, kotwicą i sterem wystarczy wejść na stronę wydarzenia "Finał The Tall Ships Races 2017" i wybrać przycisk „Użyj efektu kreatywnego“. Inną możliwością jest ustawienie jednej z przygotowanych grafik jako zdjęcie profilowe lub zdjęcie w tle. Znaleźć je można w albumie „Pokaż, że jesteś z nami“ opublikowanym na oficjalnym fanpage’u imprezy.

d20de3a

Akredytacje prasowe

Przypominamy, że trwa proces przyjmowania wniosków o wydanie akredytacji prasowych dla przedstawicieli mediów obsługujących sierpniowy finał regat The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie. Przyjmowanie wniosków potrwa do 28 lipca.
Akredytacje uprawniać będą m.in. do korzystania podczas imprezy z biura prasowego zlokalizowanego w gmachu Urzędu Wojewódzkiego przy Wałach Chrobrego czy wstępu na teren strefy na tarasie nad fontanną – przy pomniku Herkulesa walczącego z Centaurem. Powinno to znacząco ułatwić pracę dziennikarzom, fotoreporterom i operatorom kamer. Dlatego też zachęcamy do wypełnienia formularza akredytacyjnego on-line, który znajduje się na stronie internetowej zlotu żaglowców.

d20de3a

Podziel się opinią

Share

d20de3a

d20de3a