Trwa ładowanie...
d2p2zso

Ryanair lata pustymi samolotami. Chce uniknąć opłat za przeglądy

Większość połączeń linii Ryanair została zamknięta już kilka dni temu, a 90 proc. floty przewoźnika uziemiono. Samoloty wykonują jednak regularne kursy w odstępie kilku dni. Powodem okazała się oszczędność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Simple Flying" podkreśla, że praktyka przewoźnika nie pasuje do wizerunku "najbardziej zielonej linii lotniczej w Europie"
"Simple Flying" podkreśla, że praktyka przewoźnika nie pasuje do wizerunku "najbardziej zielonej linii lotniczej w Europie" (Pixabay.com, Fot: Steve001)
d2p2zso

Flota Ryanaira liczy 451 samolotów typu Boeing 737. Portale "Independent" oraz "Simple Flying" donoszą, że większość z nich realizuje krótkie przeloty bez pasażerów. Przebadano aktywność 47 samolotów irlandzkiej floty i okazało się, że aż 46 z nich odbywało w ostatnich dniach regularne loty. 35 z nich kręciło tzw. kółka wokół lotnisk, a 11 pokonywało dłuższe trasy.

"Simple Flying" tłumaczy tę nadzwyczajną aktywność pobudkami wynikającymi z oszczędności linii lotniczej. Samoloty, które przez dłuższy czas nie podejmują aktywności wymagają przeglądu przed ponownym dopuszczeniem do lotu. Tezę potwierdził sam przewoźnik.

d2p2zso

– W celu zapewnienia, że nasze samoloty są zdolne do lotów, zarówno tych repatriacyjnych, jak i związanych z transportem sprzętu medycznego, część naszych załóg i samolotów musi pozostać aktywna, w świetle regulacji Boeinga i EASA – mówił rzecznik irlandzkiej linii w rozmowie z "Simple Flying".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ryanair bez tajemnic. 10 faktów, o których możesz nie wiedzieć

d2p2zso

Podziel się opinią

Share
d2p2zso
d2p2zso