Trwa ładowanie...

Ryanair opóźnia termin wprowadzenia zmian. Do stycznia polecisz z dwoma bagażami na pokładzie

Nowa polityka bagażowa nie wejdzie w życie 1 listopada br., jak zapowiadał przewoźnik. Na pokład samolotu z dwoma bagażami podręcznymi będziemy mogli jeszcze wejść do 15 stycznia 2018 r. Od tego dnia obowiązywać będą nowe zasady.

Ryanair opóźnia termin wprowadzenia zmian. Do stycznia polecisz z dwoma bagażami na pokładzieŹródło: Shutterstock.com, fot: PriceM
d1zwd9b
d1zwd9b

O nowej polityce bagażowej Ryanaira pisaliśmy już we wrześniu. Obejmuje ona m.in. obniżenie opłaty za bagaż rejestrowany (ze 150 zł do 105 zł) i zwiększenie limitu bagażu rejestrowanego (z 15kg do 20 kg). Te zmiany weszły w życie już we wrześniu.

Jednak nie ta nowość najbardziej zelektryzowała pasażerów. Od 1 listopada br. miała wejść inna zasada, wedle której na pokład samolotu z dwoma bagażami podręcznymi nie wejdzie już każdy pasażer. Datę przesunięto jednak na 15 listopada 2018 r. - Postanowiliśmy dać więcej czasu naszym klientom do zapoznania się z nowymi zasadami - tłumaczy Kenny Jacobs z Ryanaira.

Zobacz też: Ryanair bez tajemnic - 10 faktów, o których możesz nie wiedzieć.

Tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (Priority), a więc Plus, Flexi Plus i Family Plus będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie. Wszyscy pozostali będą mogli zabrać ze sobą tylko mniejszy (o rozmiarze 35cm x 20cm x 20cm), a drugi bagaż będą musieli oddać przy odprawie. Bezpłatnie będzie przewieziony w luku bagażowym.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Shutterstock.com
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: Shutterstock.com

Zdaniem przewoźnika, zmiany mają na celu zredukowanie opóźnień wynikających z faktu, iż wielu podróżnych zabierało ze sobą na pokład samolotu dwa bagaże podręczne, których umieszczenie w schowkach nad głowami zajmowało sporo czasu i zabierało miejsce. *Nowa polityka bagażowa ma ułatwić i przyspieszyć proces zajmowania miejsc w samolocie. *

Pasażerowie jednak nie są entuzjastycznie nastawieni do tej zmiany. Bo dla wielu oznacza to brak osobistych rzeczy podczas podróży, a także czekanie na bagaż po przylocie.

Pierwszeństwo wejścia na pokład można kupić podczas rezerwacji biletu (kosztuje ok. 24 zł) lub dokupić później nawet do 1 godziny przed lotem za 30 zł.

d1zwd9b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zwd9b