Trwa ładowanie...

Ryanair zapowiada przerwę w działaniu strony. Lepiej odprawić się wcześniej

Irlandzki przewoźnik poinformował pasażerów w mediach społecznościowych, że w związku z koniecznością przeprowadzenia pewnych prac technicznych, w przyszłą środę - 20 października - jego strona internetowa będzie przez pewien czas niedostępna.

Samolot linii Ryanair Samolot linii Ryanair Źródło: Adobe Stock, fot: EdNurg
dd1ey21
dd1ey21

Ryanair o tym, że zarówno strona internetowa, jak i aplikacja mobilna będą niedostępne, poinformował na Twitterze. Przerwa techniczna ma potrwać od godz. 20 w środę 19 października do godz. 5 rano w czwartek 20 października. Wszystkie osoby, które są pasażerami lotów odbywających się w tym przedziale, powinny dokonać odprawy online najpóźniej do godz. 18 w środę 19 października - informuje irlandzki przewoźnik.

O wcześniejszej odprawie powinni pomyśleć również pasażerowie, którzy będą podróżować z Ryanair w czwartek 20 października. Jak przypomina portal Fly4free, ostatnia przerwa techniczna wydłużyła się i - choć odprawę można było zrobić za darmo na lotnisku - to sporo pasażerów niepotrzebnie się stresowało.

dd1ey21

Odprawa w Ryanair

Przypomnijmy, że klienci Ryanair mogą przeprowadzić odprawę na lot maksymalnie 60 dni przed wylotem, jeśli wykupią miejsce lub skorzystają z taryfy Flexi Plus. Wszyscy pozostali mogą dokonać odprawy 48 godzin przed każdym wylotem dla rezerwacji dokonanych przed 28 stycznia 2021 r. lub 24 godziny przed wylotem dla rezerwacji dokonanych od 28 stycznia 2021 r. Z tego względu wiele osób zostawia to na tzw. ostatnią chwilę, a może to słono kosztować.

Odprawa na lotnisku oczywiście jest możliwa, ale wiąże się z naliczeniem opłat w wysokości 55 funtów lub euro, czyli ponad 260 zł (w przypadku lotów z Hiszpanii to 30 funtów lub euro) za pasażera. Z kolei jeśli wykonasz odprawę online, ale nie wydrukujesz karty pokładowej, to naliczona zostanie opłata za ponowne wydanie karty pokładowej w wysokości 20 funtów lub euro za pasażera. Tylko klienci korzystający z taryfy Flexi Plus mogą dokonać odprawy na lotnisku bezpłatnie.

Źródło: Ryanair, Fly4free, dailyrecord.co.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

"Halo Polacy". Najdziwniejsze dania kuchni wietnamskiej. "Część szokuje nawet Wietnamczyków"

dd1ey21
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd1ey21