Trwa ładowanie...
d2kh370

Rzym - samolot uderzył w budynek lotniska i stracił ogon

Na lotnisku Ciampino w Rzymie doszło do osobliwego wypadku. Po wylądowaniu, gdy samolot opuścili już pasażerowie, maszyna linii Ryanair zaczęła toczyć się w kierunku jednego z budynków na lotnisku, a następnie z impetem w niego uderzyła – donosi Daily Mail.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzym - samolot uderzył w budynek lotniska i stracił ogon
(Marco Tersigni, Licencja Creative Commons, flickr.com)
d2kh370

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu, a samo zajście trwało zaledwie kilka sekund. Według świadka, samolot potoczył się w kierunku garażu straży pożarnej. W wyniku zderzenia samolot stracił część ogona, a budynek straży został poważnie uszkodzony. Koszt niefortunnej kolizji oszacowano na ok. 200 tys. funtów (ponad 1 mln. zł), a winą obarczono pracowników służb naziemnych lotniska, którzy nie zabezpieczyli odpowiednio kół samolotu.

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, bo na pokładzie samolotu nie było już pasażerów ani personelu, w garażu straży pożarnej również nikt nie przebywał. Świadek zdarzenia powiedział MailOnline Travel: „To było surrealistyczne. Samolot po prostu zaczął się toczyć coraz szybciej w kierunku garażu straży pożarnej. Całość trwała kilka sekund, a hałas uderzenia w budynek był przerażający."

Obszar, gdzie doszło do wypadku jest lekko stromy, a do tego znajduje się w pobliżu terminalu, przez który codziennie przewijają się miliony pasażerów. Rzecznik portu lotniczego Ciampino poinformował, że sprawa wypadku jest obecnie wyjaśniana.

at/if

Zobacz na własne oczy, jak wygląda raj na ziemi!

Najlepsze promocje lotnicze! – Sprawdź

d2kh370

Podziel się opinią

Share
d2kh370
d2kh370