Trwa ładowanie...
d3j93ly
d3j93ly
samoa

Samoa. Stolica. Waluta. Język. Wiza. Informacje praktyczne

Samoa, pierwszy niepodległy archipelag na Pacyfiku, to prawdziwy raj na ziemi. Jakie miasto jest stolicą? Jaka obowiązuje waluta? Jaki język? I czy potrzebna jest wiza? Publikujemy informacje praktyczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3j93ly

www.msz.gov.pl

_ Stolica: Apia Waluta: tala (WST), 1 WST = 100 sene; 1 EUR = 4,24 WST *(kurs z 26.03.2008) Języki urzędowe: samoański, angielski * _

WIZA I PRZEPISY WJAZDOWE
Wizy nie są wymagane na wjazd i pobyt do 60 dni w celach: turystycznych, odwiedzin, tranzytu, a także udziału w spotkaniach i konferencjach organizowanych przez władze Samoa. Wymagane są: ważność paszportu co najmniej 6 miesięcy ponad przewidywany okres pobytu, bilet na powrót lub dalszą podróż, odpowiednie środki utrzymania oraz potwierdzenie zakwaterowania. Osoby pragnące przedłużyć pobyt ponad 60 dni muszą złożyć wniosek bezpośrednio do Visa Section, Immigration Division, Ministry of Foreign Affairs, Government of Tonga, PO Box 352 Nuku’alofa, tel. 00676 26 970/26 969, faks 00676 26 971/23 360, e-mail:<a href=\"mailto: visatonga@yahoo.com\">visatonga@yahoo.com. Zaleca się posiadanie w paszporcie wie­lo­krot­nej wizy australijskiej. W celu zalegalizowania wjazdu na Samoa w celach innych niż wymienione obywatele RP powinni skontaktować się z Ambasadą Samoa w Brukseli: Avenue de L’Oree 20, Belgium 1050, tel. (00322) 660 84 54, faks (00322) 675 03 36, e-mail:<a href=\"mailto:
samoa.emb.bxl@skynet.be\">samoa.emb.bxl@skynet.be.

UBEZPIECZENIE
Zalecane jest wykupienie pełnego ubez­pie­cze­nia, zwłaszcza zdrowotnego.

SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA
Konieczne jest przed­sta­wienie dowodu szczepienia przeciw żółtej febrze w przypadku przyjazdu z regionów zagrożonych tą chorobą. Występuje tu rubella (ró­życz­ka), szczególnie groźna dla kobiet w ciąży, dzieci i starszych osób.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Samochód można wynająć na większości wysp (stacje benzynowe znajdują się wyłącznie w większych miastach). Ruch jest prawostronny.

BEZPIECZEŃSTWO
Należy zachować ostrożność z uwagi na duże zagrożenie przestępczością pospolitą.

PRZYDATNE INFORMACJE:
• Usługi turystyczne są na dobrym poziomie.
• Samoa leży w tropikalno-monsunowej strefie klimatycznej, na obszarze geograficznym o podwyższonym ryzyku występo­wa­nia trzęsień ziemi i tsunami. Pora deszczowa trwa od paździer­nika do marca. Występują tajfuny.
• Należy unikać spożywania wody z kranu.
• Dodatkowe informacje dostępne są na stronach internetowych (np. www.visitsamoa.ws).

d3j93ly

Podziel się opinią

Share

d3j93ly

d3j93ly