Trwa ładowanie...
d483l6a

"Ścieżka w chmurach" w Świeradowie-Zdroju. Ma być największa w Polsce

Nowa atrakcja ma być największą tego typu w Polsce. Konstrukcja będzie się wznosiła na wysokość 70 m, a łączna długość jej ścieżek ma wynosić 3 km. Będzie można z niej skorzystać prawdopodobnie na wiosnę 2021 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Wieża ma być najwyższą tego typu atrakcją w Polsce
Wieża ma być najwyższą tego typu atrakcją w Polsce (Youtube.com - Świeradów-Zdrój - Górskie Uzdrowisko)
d483l6a

Nowa ścieżka, powstająca w Świeradowie-Zdroju na Dolnym Śląsku, zwana "podniebną ścieżką" ma być największą tego typu atrakcją w Polsce. Całość będzie się wznosiła na wysokość 70 m, a górna platforma widokowa będzie się znajdowała na wysokości 55 m. Turyści będą mieli do dyspozycji łącznie 3 km ścieżek w koronach drzew.

Świeradów-Zdrój. "Ścieżka w chmurach" będzie gotowa w 2021 r.

Na żądnych wrażeń czekać też będzie ponad 100-metrowa zjeżdżalnia o 29 stopniach nachylenia. Będzie nią można zjechać na dolny poziom konstrukcji. Obiekt będzie oświetlony i dostępny dla turystów także po zmroku.

d483l6a

Autorem projektu jest czeski inwestor, który zaprojektował również słynną wieżęi ścieżkę w obłokach w Dolni Moravie w Czechach. Polska wersja powstanie na zboczu góry Świeradowiec. Z atrakcji będzie można skorzystać najprawdopodobniej już wiosną 2021 r.

Nowa atrakcja pokona ścieżkę spacerową w Krynicy-Zdroju

W ostatnich latach triumfy święciła w Polsce drewniana ścieżka spacerowa wKrynicy-Zdroju, która mierzy 1030 m długości i 49,5 m wysokości (to mniej więcej tyle, co 17-piętrowy wieżowiec). Ścieżka wznosi się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena na wysokości 896 m n.p.m.

d483l6a

Źródło: Gazeta Wrocławska

Zobacz też: Wieża widokowa w Krynicy Zdroju już otwarta. "Widoki są nieziemskie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d483l6a

Podziel się opinią

Share
d483l6a
d483l6a