Skyfall i spółka, czyli najciekawsze punkty widokowe w Polsce
Zwiedzanie wcale nie musi ograniczać się wyłącznie do podziwiania zabytków i spacerów po malowniczych zakątkach. Można je w prosty sposób urozmaicić, wybierając się na najwyższe punkty w okolicy. I wcale nie mamy tu na myśli gór czy wzniesień, lecz miejsca stworzone przez człowieka. Z myślą o miłośnikach pięknych widoków, przygotowaliśmy zestawienie trzech najciekawszych punktów widokowych w Polsce.
Punkt widokowy na 49. piętrze Sky Tower we Wrocławiu
Sky Tower we Wrocławiu to pierwszy drapacz chmur w mieście i zarazem jeden z najbardziej znanych punktów widokowych w Polsce. Ma 212 m wysokości, a punkt widokowy mieści się na 49. kondygnacji. Co roku na szczycie budynku gości ok. 300 tys. osób spragnionych unikalnych widoków i dreszczyku emocji towarzyszącego spoglądaniu na leżące w dole miasto. Najpiękniejsze widoki można podziewać o zachodzie słońca. Ze szczytu Sky Tower — przy dobrej pogodzie — można zobaczyć nie tylko malowniczą panoramę Wrocławia, ale także Górę Ślężę, Śnieżkę i Chełmiec.
Wstęp na 49. piętro Sky Tower jest płatny, a bilety można kupić na miejscu lub online. Warto to zrobić wyprzedzeniem zwłaszcza w weekendy, gdyż wtedy Sky Tower przeżywa największe oblężenie miłośników pięknych widoków. Bilet normalny kosztuje 23 zł, a ulgowy 15 zł. Bezpłatny wstęp przysługuje dzieciom do 3. roku życia. Sky Tower można odwiedzić każdego dnia – od poniedziałku do czwartku od godz. 9 do godz. 21, w piątki i soboty od godz. 9 do godz. 22, a w niedziele od godz. 10 do godz. 22. Na górze można przebywać maksymalnie 20 minut. Wjazdy na 49. piętro odbywają się co pół godziny.
40-metrowy punkt widokowy w Sky Park Ustronie Morskie
Z Wrocławia przenosimy się nad morze, a konkretnie do Ustronia Morskiego. To właśnie w tej miejscowości znajduje się największa wieża widokowa w Polsce. Sky Park, bo to o niej mowa, ma 40 metrów wysokości, a taras widokowy udostępniany turystom znajduje się na 19. piętrze. Aby dostać się na samą górę, trzeba pokonać 216 schodów. Warto jednak podjąć to wyzwanie, gdyż na szczycie czekają na nas przepiękne widoki na Ustronie Morskie i Morze Bałtyckie, a także — przy dobrej pogodzie — duńską wyspę Bornholm. Co ciekawe, w okresie letnim na szczycie wieży odbywają się koncerty.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sztuka podróżowania - DS7
Wstęp na Sky Park jest płatny, a aktualny cennik jest dostępny na miejscu. Bezpłatne wejście przysługuje dzieciom do 8. roku życia, osobom niepełnosprawnym, posiadaczom numizmatów Kukinki, a także zwierzętom domowym. Co ciekawe, w pobliżu Sky Park budowany jest camping, którego otwarcie planowane jest na 2023 r. Aktualnie dostępne noclegi w Ustroniu Morskim i okolicy można natomiast wyszukać za pośrednictwem największego polskiego portalu turystycznego – Nocowanie.pl.
Trwa ładowanie wpisu: instagram
Skyfall w Warszawie – jedyny taki punkt widokowy w Europie
I wreszcie pora na jeden z najciekawszych oraz budzących najwięcej emocji punktów widokowych w Polsce – warszawski Skyfall. Mieści się on w wieżowcu Warsaw UNIT i ma postać przeszklonego tarasu widokowego. Jest wyjątkowym tego typu obiektem – to drugi taki na świecie i pierwszy w Europie. Taras widokowy znajduje się na 46. piętrze drapacza chmur. Pozwala podziwiać nie tylko panoramę Warszawy i okolic, ale także spojrzeć 190 m w dół — na Rondo Daszyńskiego, przy którym stoi budynek.
Skyfall jest nowoczesną platformą z przeszklonymi ścianami i podłogą. Po wciśnięciu przycisku cała konstrukcja platformy pochyla się o 15 stopni, co dostarcza niezapomnianych wrażeń. Aktualnie jest otwarty jedynie w celach eventowych (organizowane są tam m.in. zajęcia jogi czy kolacje), nie można więc wybrać się do niego tylko po to, aby wejść na platformę. "Na razie — do odwołania — to jest jedyna możliwość" - czytamy w mediach społecznościowych Skyfall. W mediach publikowano informacje, że ma to się zmienić, ale jak dotąd nie padły żadne konkretne daty.