Trwa ładowanie...

Skyfall i spółka, czyli najciekawsze punkty widokowe w Polsce

Zwiedzanie wcale nie musi ograniczać się wyłącznie do podziwiania zabytków i spacerów po malowniczych zakątkach. Można je w prosty sposób urozmaicić, wybierając się na najwyższe punkty w okolicy. I wcale nie mamy tu na myśli gór czy wzniesień, lecz miejsca stworzone przez człowieka. Z myślą o miłośnikach pięknych widoków, przygotowaliśmy zestawienie trzech najciekawszych punktów widokowych w Polsce.

Skyfall w Warszawie Skyfall w Warszawie Źródło: East News, fot: Piotr Molecki
d2fr3hz

Punkt widokowy na 49. piętrze Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower we Wrocławiu to pierwszy drapacz chmur w mieście i zarazem jeden z najbardziej znanych punktów widokowych w Polsce. Ma 212 m wysokości, a punkt widokowy mieści się na 49. kondygnacji. Co roku na szczycie budynku gości ok. 300 tys. osób spragnionych unikalnych widoków i dreszczyku emocji towarzyszącego spoglądaniu na leżące w dole miasto. Najpiękniejsze widoki można podziewać o zachodzie słońca. Ze szczytu Sky Tower — przy dobrej pogodzie — można zobaczyć nie tylko malowniczą panoramę Wrocławia, ale także Górę Ślężę, Śnieżkę i Chełmiec.

Wstęp na 49. piętro Sky Tower jest płatny, a bilety dostępne do kupienia na miejscu lub online. Warto nabyć je z wyprzedzeniem zwłaszcza w weekendy, gdyż wtedy Sky Tower przeżywa największe oblężenie miłośników pięknych widoków. Bilet normalny kosztuje 23 zł, a ulgowy 15 zł. Bezpłatny wstęp przysługuje dzieciom do 3. roku życia. Sky Tower można odwiedzić każdego dnia – od poniedziałku do czwartku od godz. 9 do godz. 21, w piątki i soboty od godz. 9 do godz. 22, a w niedziele od godz. 10 do godz. 22. Na górze można przebywać maksymalnie 20 minut. Wjazdy na 49. piętro odbywają się co pół godziny.

Sky Tower we Wrocławiu Adobe Stock
Sky Tower we Wrocławiu Źródło: Adobe Stock, fot: Artur Kowalczyk

40-metrowy punkt widokowy w Sky Park Ustronie Morskie

Z Wrocławia przenosimy się nad morze, a konkretnie do Ustronia Morskiego. To właśnie w tej miejscowości znajduje się największa wieża widokowa w Polsce. Sky Park, bo to o niej mowa, liczy sobie 40 metrów wysokości, a taras widokowy udostępniany turystom znajduje się na 19. piętrze. Aby dostać się na samą górę, trzeba pokonać 216 schodów. Warto jednak podjąć to wyzwanie, gdyż na szczycie czekają na nas przepiękne widoki na Ustronie Morskie i Morze Bałtyckie, a także — przy dobrej pogodzie — duńską wyspę Bornholm. Co ciekawe, w okresie letnim na szczycie wieży odbywają się koncerty.

d2fr3hz

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Darmowa reklama dla Polski. "W Europie tego nie ma"

Wstęp na Sky Park jest płatny, a aktualny cennik jest dostępny na miejscu. Bezpłatne wejście przysługuje dzieciom do 8. roku życia, osobom niepełnosprawnym, posiadaczom numizmatów Kukinki, a także zwierzętom domowym. Co ciekawe, w pobliżu Sky Park budowany jest camping, którego otwarcie planowane jest na 2023 r. Aktualnie dostępne noclegi w Ustroniu Morskim i okolicy można natomiast wyszukać za pośrednictwem największego polskiego portalu turystycznego – Nocowanie.pl.

Skyfall w Warszawie – jedyny taki punkt widokowy w Europie

I wreszcie pora na jeden z najciekawszych oraz budzących najwięcej emocji punktów widokowych w Polsce – warszawski Skyfall. Mieści się on w wieżowcu Warsaw UNIT i ma postać przeszklonego tarasu widokowego. Jest wyjątkowym tego typu obiektem – to drugi taki na świecie i pierwszy w Europie. Taras widokowy znajduje się na 46. piętrze drapacza chmur. Pozwala podziwiać nie tylko panoramę Warszawy i okolic, ale także spojrzeć 190 m w dół — na Rondo Daszyńskiego, przy którym stoi budynek.

Skyfall East News
Skyfall Źródło: East News, fot: Piotr Molecki

Skyfall jest nowoczesną platformą z przeszklonymi ścianami i podłogą. Po wciśnięciu przycisku cała konstrukcja platformy pochyla się o 15 stopni, co dostarcza niezapomnianych wrażeń. Aktualnie Skyfall jest otwarty jedynie w celach eventowych, nie można więc wybrać się do niego tylko w celu wejścia na platformę. Krążą jednak słuchy, że wkrótce ma to się zmienić. Bilety mają być dostępne w cenie 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy). Na miejscu będzie można spędzić maksymalnie dwie godziny, ale na samej platformie — ze względów bezpieczeństwa — na raz będą mogły przebywać cztery osoby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2fr3hz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fr3hz