Trwa ładowanie...
d1uvv9t

Śnieg na Pomorzu. "U was też tak jest?"

Niewielkie opady śniegu z deszczem pojawiły się we wtorek rano w Trójmieście, ale dodatnia temperatura sprawiła, że śnieg zanim opadł na ziemię, natychmiast topniał. Ci, którzy mieszkają za miastem mieli więcej szczęścia. Tam padało dość intensywnie i wciąż jest naprawdę biało.
Share
O takim widoku za oknem wielu z nas marzy tej zimy. Nasza czytelniczka miała szczęście.
O takim widoku za oknem wielu z nas marzy tej zimy. Nasza czytelniczka miała szczęście.Źródło: Archiwum prywatne czytelnika
d1uvv9t

"U was też tak jest?" - napisała Malwina z Kamienia nad jeziorem Brzeżonko, który leży ok. 20 km od Gdańska. Do wiadomości dołączyła kilka zdjęć zaśnieżonej okolicy.

   Archiwum prywatne czytelnika
Źródło: Archiwum prywatne czytelnika

W momencie, gdy w Gdańsku o śniegu można było tylko pomarzyć, a termometry pokazywały 2 st. C, to w Kamieniu padało od kilku godzin, a temperatura była ujemna. "Niedawno wróciliśmy z Islandii. Wygląda na to, że przywieźliśmy trochę śniegu jako nadbagaż" - dodaje Malwina.

d1uvv9t

I choć więcej szczęścia mają mieszkańcy południa Polski, gdzie w nocy padało dość intensywnie, to z aktualnych danych IMGW wynika, że śnieg na Pomorzu faktycznie się pojawił i zdjęcia naszej czytelniczki to nie fotomontaż. "Obecnie pokrywę śnieżną obserwujemy na południu kraju, lokalnie na zachodzie i Pomorzu. Rok temu sytuacja była zdecydowanie inna. Pokrywę śnieżną notowały praktycznie wszystkie stacje synoptyczne w Polsce" - czytamy w poście instytutu na Twitterze.

Zdjęcia internautów potwierdzają oficjalne dane. Śnieg leży m.in. w Przywidzu czy Kościerzynie.

Choć wszystko wskazuje na to, że prawdziwej zimy na Pomorzu w tym roku nie będzie, to wciąż wierzymy, że jest jeszcze szansa na białe święta... wielkanocne.

d1uvv9t

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Fantastyczny wyczyn Bargiela.

d1uvv9t

Podziel się opinią

Share
d1uvv9t
d1uvv9t