Trwa ładowanie...

Start sezonu narciarskiego na Słowacji. Szusować można od 1 grudnia

W piątek, 1 grudnia, startuje sezon narciarski w słowackich ośrodkach: Jasna-Chopok Niskie Tatry, Štrbske Pleso oraz Park Snow Donovaly.

Start sezonu narciarskiego na Słowacji. Szusować można od 1 grudniaŹródło: Słowackie Centrum Turystyki
d2grcg0
d2grcg0

W piątek 1 grudnia br. otwarte dla miłośników narciarstwa są stoki w ośrodku narciarskim Štrbske Pleso w Wysokich Tatrach. Czynne są 3 trasy zjazdowe Interski, Turisticka, Junior a Esicko. Panują tam bardzo dobre warunki, również dla miłośników narciarstwa biegowego. Pokrywa śnieżna wynosi około 50 cm naturalnego puchu.

Sezon ruszył też w piątek w Jasnej. Po obu stronach Chopoka udostępnionych jest 6 tras zjazdowych (5a trawers z Lukovej – cześć trasy zjazdowej Turisticka, 2a Majowa Rovna Hola – Priehyba, 2b Majowa Priehyba - Jasna, 13 Biela Put, 34c Panorama Chopok – Predne Dereše i 34b Panorama Predne Derese – Kosodrzewina). Sezon zimowy w Jasnej rozpocznie się w wielkim stylu. W sobotę 2 grudnia o godz. 21:00 w Music Club Happy End odbędzie się Winter Music Opening. W tym toku huczne otwarcie realizowane będzie pod hasłem „The Show Must Go On Edition” z zespołem Queenie. To absolutna czołówka w swojej dziedzinie na skalę światową. Grają koncerty w całej Europie, zagrali nawet podczas obchodów urodzin królowej Elżbiety II.

W sobotę, 2 grudnia rozpoczyna sezon narciarski ośrodek Park Snow Donovaly, który zlokalizowany jest na granicy pasm górskich Niskie Tatry oraz Wielka Fatra. Do dyspozycji narciarzy będą trasy zjazdowe o łącznej długości 1,2 km. Na stoki was wywiezie 4-osobowa kanapa Buly Expres Záhradište. Podobnie jak w ubiegłym roku, na początku sezonu 2017/2018 na Donovalach będą królować niskie ceny skipassów. Aż do 24 grudnia 2017 (włącznie) można jeździć za 12 euro przy zakupie 7 godzinnego (całodniowego) skipassu. w sprzedaży dostępny jest również karnet 4- godzinny za cenę 10 euro. Dzieci do lat 12 jeżdżą za 10 euro (karnet 7-godzinny) lub 8 euro (karnet 4 - godzinny).

Uroczyste otwarcie sezonu zimowego w Wysokich Tatrach odbędzie się w piątek, 8 grudnia br. Tego dnia już po raz 5-ty otwarta zostanie Tatrzańska Świątynia Lodowa. Ten wyjątkowy lodowy kościół budowany jest na Hrebienoku (Siodełku) koło Starego Smokowca na wysokości 1285 m n.p.m. W tym roku autorzy projektu inspirowali się światowej sławy katalońskim projektantem Antonim Gaudi i jego dziełem - rzymskokatolicką bazyliką Sagrada Familia w Barcelonie.

Najlepsze kierunki na zimę. Zobacz wideo!

d2grcg0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2grcg0