Trwa ładowanie...
d2ac2ea

Stolica polskich kolonii. Wakacje w Darłówku

Darłówko, kurort nad Bałtykiem przez większość roku jest senny i opuszczony, latem natomiast tętni życiem. Wypoczywają tu tłumy Polaków, także dzieci, bo miejscowość jest znanym ośrodkiem kolonijnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Darłówko to jeden z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem
Darłówko to jeden z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem (Shutterstock.com)
d2ac2ea

Wtorkową tragedią w Darłówku żyje cała Polska. Dwaj bracia i siostra zaginęli przy tamtejszym falochronie. 14-latka odnaleziono, zmarł w szpitalu w Koszalinie. WOPR wciąż szuka jego rodzeństwa. Dzieci weszły do wody mimo zakazu kąpieli. Na plaży powiewała bowiem czerwona flaga. Siła wiatru w Darłówku wynosiła w tym dniu od 5 do 6 w skali Beauforta.

Mieszkaniec Darłówka przesłał WP zdjęcie znaku, który znajduje się przy wejściu na plażę. Informuje on o czarnym punkcie wodnym o szerokości 55 m. W tle widać falochron i część plaży, przy której brodziły dzieci.

WP.PL
Podziel się

Kąpielisko z historią

Darłówko to dzielnica Darłowa położona nad Morzem Bałtyckim. Posiada dwie plaże: w Darłówku Zachodnim oraz w Darłówku Wschodnim. Ta pierwsza jest szeroka i piaszczysta. Natomiast druga ze względu na liczne sztormy podmywające brzeg została otoczona falochronami, które mają formę kamiennych wysp. Przez usytuowanie falochronów, plaża nie ma bezpośredniego dostępu do morza.

Shutterstock.com
Podziel się

Kąpielisko wodne zostało otwarte w Darłówku już w 1814 r. Od tego czasu niezmiennie przyciąga tłumy plażowiczów spragnionych kąpieli morskich i słonecznych.

Stolica polskich kolonii

Darłówko jest też popularnym centrum kolonijnym. Wiele tutejszych ośrodków wypoczynkowych ma je w swojej ofercie. Podczas wyjazdu, poza plażowaniem, dzieci najczęściej jadą na wycieczkę do Darłowa, elektrowni wiatrowej czy parku wodnego. Wśród atrakcji często jest wyprawa do Wioski Hobbitów, Parku Rozrywki i Edukacji Leonardia czy wycieczka tramwajem wodnym.

Do wyboru mamy także obozy tematyczne, np. "Poszukiwacze przygód". W programie znajdują się takie atrakcje, jak wyprawa w poszukiwaniu bursztynu, laserowy paintball czy wyprawa z wykorzystaniem wykrywacza metalu, tajnych map i zaszyfrowanych wiadomości w poszukiwaniu skarbów. W Darłówku organizowane są także obozy z elementami samoobrony i sztuk walki, piłkarskie, taneczne czy kolonie "dla wyjątkowych dziewczynek" z warsztatami dotyczącymi mody, urody czy makijażu.

d2ac2ea

12-dniowe turnusy kosztują od 1500 do 1700 zł.

Atrakcje Darłówka

Największą atrakcją Darłówka jest port u wejścia rzeki Wieprzy do Morza Bałtyckiego. Marina przygotowana jest na 70 łodzi rybackich oraz jachtów.

d2ac2ea

W zachodniej części miejscowości można zwiedzać bunkry poniemieckie, których budowa rozpoczęła się w 1937 r. Baterię „Schwerin” Nadbrzeżnej Baterii Zaporowej w Darłówku Zachodnim można zwiedzać indywidualnie lub z przewodnikiem. Na terenie bunkrów znajdują się schrony podziemne, działobitnie oraz obiekty naziemne.

W Darłówku co roku odbywa się Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych organizowany od czerwca 1999 r. Zlot jest zlokalizowany na tzw. Patelni w Darłówku. W trakcie imprezy można się przejechać zabytkowym czołgiem lub transporterem gąsienicowym, zaś wieczorem odbywa się inscenizacja batalistyczna, w której biorą udział historyczne pojazdy.

Shutterstock.com
Podziel się

Nocleg w Darłówku – bądź ostrożny

Rezerwując nocleg w Darłówku warto dokładnie sprawdzić lokalizację domku letniskowego, ponieważ jeśli się okaże, że nocujemy jednak w Darłowie, możemy być oddzieleni od morza o kilka kilometrów. Za nocleg w pensjonacie czy domu wczasowym w Darłówku trzeba zapłacić od 50 zł za osobę za noc (100 zł za pokój 2-osobowy), zaś ceny w pokojach gościnnych rozpoczynają się już od 40 zł za noc.

d2ac2ea

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ciao Italia! Rzym w 24 godziny

d2ac2ea

Podziel się opinią

Share

d2ac2ea

d2ac2ea