Trwa ładowanie...

Straż Graniczna pokazała jak radzi sobie z niesfornymi pasażerami

Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych PSG Warszawa-Okęcie podzielili się kilkoma zdjęciami i nagraniami z ćwiczeń, które właśnie przeprowadzają. Jak podkreślają, zdarzają się pasażerowie, którzy chcą być ważniejsi niż kapitan, ale i ich można skutecznie sprowadzić na ziemię.

Straż Graniczna podczas ćwiczeń Straż Graniczna podczas ćwiczeń Źródło: Twitter.com, fot: Straż Graniczna
d41nle4
d41nle4

Straż Graniczna udostępniła w mediach społecznościowych kilka materiałów, dzięki którym możemy zobaczyć, jak wyglądają ćwiczenia Grupy Interwencji Specjalnych. Należący do niej funkcjonariusze zazwyczaj mają do czynienia z naprawę niesfornymi pasażerami, często będącymi pod wpływem alkoholu i odmawiającymi wykonywania poleceń załogi.

Funkcjonariusze pokazali, jak ćwiczą Facebook.com
Funkcjonariusze pokazali, jak ćwiczą Źródło: Facebook.com, fot: Straż Graniczna

Straż Graniczna potrafi "sprowadzić na ziemię"

Jak może się skończyć sprzeciwianie się personelowi pokładowemu, możemy zobaczyć na zdjęciach. Wyprowadzenie z samolotu w kajdankach z pewnością nie jest przyjemnym rozpoczęciem lub zakończeniem podróży.

"Czasami zdarzają się pasażerowie, którzy chcą być ważniejsi niż kapitan statku powietrznego. Wtedy wkraczają oni ubrani cali na zielono - funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych PSG Warszawa-Okęcie. Skutecznie potrafią sprowadzić delikwenta na ziemię" - czytamy we wpisie Straży Granicznej.

Niesforni pasażerowie mogą mieć problem

Warto podkreślić, że awanturowanie się na pokładzie, ignorowanie poleceń załogi czy ubliżanie współpasażerom może skutkować nałożeniem wysokiej kary pieniężnej lub nawet zakazem lotów rejsami danego przewoźnika.

d41nle4

Co więcej, niestosowanie się do panujących na pokładzie zasad może skutkować awaryjnym lądowaniem - taka sytuacja miana miejsce m.in. w grudniu zeszłego roku podczas lotu do USA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Lądowanie Ryanaira w Bristolu. Pilot posadził maszynę przy bardzo silnym wietrze

d41nle4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41nle4