Trwa ładowanie...
d1hkj8g

Świetny powód do odwiedzenia świętokrzyskiego. Widziałeś kiedyś sosnę na szczudłach?

Niby "sosna pospolita", ale wcale nie jest taka zwyczajna. Jej pień zaczyna się ok. 3 metry ponad ziemią, a odsłonięte korzenie sprawiają, że drzewo wygląda niczym wielki pająk. "Sosna krocząca" w miejscowości Wełecz to najnowszy przebój internetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Sosna krocząca" w miejscowości Wełecz to najnowszy przebój internetu
"Sosna krocząca" w miejscowości Wełecz to najnowszy przebój internetu (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Jarosław Kruk)
d1hkj8g

Choć niezwykłe drzewo nie urosło z dnia na dzień, niemal z dnia na dzień stało się ulubieńcem internautów. Na popularnej stronie agregującej najciekawsze newsy z sieci jest jednym z niedzielnych hitów. "Natura jest zaskakująca” – komentuje jeden z użytkowników portalu Wykop.pl. "Więc tak wygląda zespół niespokojnych nóg" – żartuje inny.

Sprawcą zamieszania jest sosna zlokalizowana na skraju Lasu Wełeckiego, niedaleko Buska Zdrój, w województwie świętokrzyskim. Choć tabliczka kierująca do atrakcji głosi "sosna pospolita", wygląd drzewa pospolity nie jest. Pień wyrasta bowiem wysoko nad ziemią, wsparty na "szczudłach" z korzeni.

mapy google

"Jej system korzeniowy został prawie całkowicie odsłonięty w wyniku obniżenia poziomu terenu spowodowanego eksploatacją w tym miejscu piasku, a następnie postępującej po niej erozji gleby" – czytamy w serwisie polskaniezwykla.pl.

d1hkj8g

Przyrodnicza osobliwość nazywana "sosną kroczącą" niektórym przypomina wielkiego pająka, innym zwierzę z odnóżami. Z pewnością warto pojechać do świętokrzyskiego, by ją zobaczyć. Nie zapominając przy okazji o odwiedzeniu dębu Bartka.

Ten domek na drzewie to prawdziwe dzieło sztuki. Zobacz wideo

d1hkj8g

Podziel się opinią

Share

d1hkj8g

d1hkj8g