ycipk-qnfev8

Świetny powód do odwiedzenia świętokrzyskiego. Widziałeś kiedyś sosnę na szczudłach?

Niby "sosna pospolita", ale wcale nie jest taka zwyczajna. Jej pień zaczyna się ok. 3 metry ponad ziemią, a odsłonięte korzenie sprawiają, że drzewo wygląda niczym wielki pająk. "Sosna krocząca" w miejscowości Wełecz to najnowszy przebój internetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Sosna krocząca" w miejscowości Wełecz to najnowszy przebój internetu
"Sosna krocząca" w miejscowości Wełecz to najnowszy przebój internetu (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Jarosław Kruk)
ycipk-qnfev8

Choć niezwykłe drzewo nie urosło z dnia na dzień, niemal z dnia na dzień stało się ulubieńcem internautów. Na popularnej stronie agregującej najciekawsze newsy z sieci jest jednym z niedzielnych hitów. "Natura jest zaskakująca” – komentuje jeden z użytkowników portalu Wykop.pl. "Więc tak wygląda zespół niespokojnych nóg" – żartuje inny.

Sprawcą zamieszania jest sosna zlokalizowana na skraju Lasu Wełeckiego, niedaleko Buska Zdrój, w województwie świętokrzyskim. Choć tabliczka kierująca do atrakcji głosi "sosna pospolita", wygląd drzewa pospolity nie jest. Pień wyrasta bowiem wysoko nad ziemią, wsparty na "szczudłach" z korzeni.

mapy google
Podziel się
ycipk-qnfev8

"Jej system korzeniowy został prawie całkowicie odsłonięty w wyniku obniżenia poziomu terenu spowodowanego eksploatacją w tym miejscu piasku, a następnie postępującej po niej erozji gleby" – czytamy w serwisie polskaniezwykla.pl.

Przyrodnicza osobliwość nazywana "sosną kroczącą" niektórym przypomina wielkiego pająka, innym zwierzę z odnóżami. Z pewnością warto pojechać do świętokrzyskiego, by ją zobaczyć. Nie zapominając przy okazji o odwiedzeniu dębu Bartka.

Ten domek na drzewie to prawdziwe dzieło sztuki. Zobacz wideo

ycipk-qnfev8
ycipk-qnfev8
ycipk-qnfev8
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-qnfev8