Trwa ładowanie...

Sylwester w Zakopanem. Zmiany w organizacji ruchu i dodatkowe pociągi

Sylwester w Zakopanem to jedno z tych wydarzeń, o którym w najbliższych dniach będzie nieustannie głośno. Tłumy turystów zjadą do stolicy Tatr, by bawić się na mniejszych lub większych imprezach. Wielu za cel obrało też "Sylwestra marzeń" organizowanego przez TVP. W mieście szykują się utrudnienia w ruchu, zarówno na drogach dojazdowych, jaki i w samym centrum.

Zakopane już jest pełne turystówZakopane już jest pełne turystówŹródło: Adobe Stock, fot: ©Lukasz Janyst - stock.adobe.com
d26qsmh
d26qsmh

Niezależnie od tego, gdzie turyści będą się bawić w Zakopanem, to w nadchodzący weekend w mieście i tak będą tłumy. Zarówno mieszkańcy jak i turyści spodziewają się armagedonu na ulicach.

PAP przypomina, że planujący zakwaterowanie lub postój w zachodniej części Zakopanego mogą już w Nowym Targu zjechać z Zakopianki i kierować się na Czarny Dunajec i dalej przez Chochołów jechać do Zakopanego. Turystom wybierającym się do wschodniej części miasta zaleca się zaś wjazd do miasta przez Olczę.

Samochód zostaw w miejscu zakwaterowania

Władze miasta zachęcają do pozostawienia samochodów w miejscu zakwaterowania i poruszania się po stolicy Tatr pieszo lub komunikacją miejską. Ta będzie funkcjonowała zgodnie z rozkładem, ale zostanie zmieniona trasa przejazdu autobusów, więc mogą wystąpić utrudnienia lub opóźnienia.

Co ważne, na niektórych ulicach mogą wystąpić utrudnienia. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Al. 3-go Maja od godz. 18 w dniu 30 grudnia do godz. 6 w dniu 1 stycznia zamknięta będzie ul. Kościuszki.

d26qsmh

Czasowe utrudnienia w ruchu mogą występować w sylwestra na całej Al. 3-go Maja. W mieście będzie też dużo mniej miejsc do parkowania. Zamknięte zostaną na pewno parkingi na ulicach: Kościuszki, Staszica, Al. 3-go Maja, pomiędzy ul. Weteranów Wojny a ul. Kościuszki, ul. Witkiewicza i ul. Sienkiewicza.

Pociągi z Zakopanego 1 stycznia

Ważna informacja dla osób podróżujących bez samochodów jest taka, że w dniu 1 stycznia w godzinach nocnych POLREGIO uruchomi dodatkowe pociągi "sylwestrowe". Będą jechać według następującego rozkładu: 1.40 – Zakopane – Chabówka; 2.20 – Zakopane - Kraków Główny oraz 3.14 – Zakopane - Kraków Główny.

Natomiast w godzinach porannych 1 stycznia z Zakopanego wyjadą następujące pociągi: 4.32 - Zakopane - Kraków Główny; 6.24 - Zakopane - Gdynia Główna przez stacje Łódź Widzew, Bydgoszcz Główna; 6.37 – Zakopane - Nowy Targ; 7.50 Zakopane – Chabówka; 8.18 - Zakopane - Kraków Podgórze.

d26qsmh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Sylwester w Zakopanem: "Niech żyje wolność!"

d26qsmh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26qsmh