Trwa ładowanie...

Szczawnica. Ogromny problem z turystami. "W domu też sikasz po ścianach?"

Szczawnica staje się coraz bardziej popularna wśród turystów. Okazuje się, że mieszkańców wcale to nie cieszy, bo zauważyli, że nie wszyscy przyjezdni potrafią się zachować. Na trawnikach ustawiono więc wymowne tabliczki.

Share
Szczawnica
SzczawnicaŹródło: Adobe Stock, fot: Marek Stepniak
d2wp7dm

Z danych portali noclegowych wynika, że Szczawnica cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Momentami mówi się nawet, że staje się ogromną konkurencją dla Zakopanego.

Szczawnica - mieszkańcy mają dość turystów

Niestety, ale nie wszyscy, którzy odwiedzają to piękne miasto, potrafią się zachować. Jak informuje "Tygodnik Podhalański", mieszkańcy Szczawnicy uskarżają się, że turyści załatwiają potrzeby fizjologiczne gdzie popadnie. Takie sytuacje mają miejsce m.in. nad Grajcarkiem - malowniczym potokiem Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego.

Na reakcję mieszkańców nie trzeba było długo czekać. Jak widzimy na stronie "Tygodnika Podhalańskiego", w kilku miejscach w mieście umieszczono tabliczki z napisami: "Zakaz sikania. Teren monitorowany", "Żywopłot to nie WC" czy "W domu też sikasz po ścianach?".

Szczawnica - problem z turystami

Internauci są jednak podzieleni w tej kwestii. Wielu jest oburzonych, ale spora grupa zauważa, że w mieście brakuje po prostu publicznych toalet.

"Kilka toitoi i po sprawie"' "Trzeba rozstawić przenośne toalety. Płacimy opłatę klimatyczna za pobyt a infrastruktury brak" - czytamy pod postem. "Gdzie mają sikać? W gacie?" - dodał ktoś wymownie.

d2wp7dm

Źródło: Tygodnik Podhalański

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

30 domów odciętych od świata w Szczawnicy

d2wp7dm

Podziel się opinią

Share
d2wp7dm
d2wp7dm