Trwa ładowanie...
d1840ct

Szczawno-Zdrój. Chcą, by Chełmiec zmienił nazwę

Mieszkańcy Szczawna-Zdroju i wierni jednej z wałbrzyskich parafii, chcą zmiany nazwy szczytu Chełmiec na Górę im. Świętego Jana Pawła II. W ten sposób chcieliby uczcić osobę wielkiego Polaka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Szczyt Chełmiec
Szczyt Chełmiec (Wikimedia Commons)
d1840ct

Chełmiec to szczyt górski o wysokości 851 m n.p.m., wchodzący w skład Masywu Chełmca. Jest częścią Gór Wałbrzyskich. Wznosi się bezpośrednio nad okolicami Wałbrzycha. Jest najwyższym punktem w granicach administracyjnych Szczawna-Zdroju.

Kilka metrów poniżej szczytu znajduje się 45-metrowy milenijny.

Chełmiec - mieszkańcy chcą zmienić nazwę góry

Jak podaje portal dziennik.walbrzych.pl, do radnych miasta zaapelowała grupa mieszkańców i wiernych jednej z wałbrzyskich parafii. Proponują, by Góra Chełmiec otrzymała nazwę "Góra imienia Świętego Jana Pawła II".

Krzyż milenijny na szczycie góry Chełmiec Wikimedia Commons
Krzyż milenijny na szczycie góry Chełmiec (Wikimedia Commons)

Pomysłodawcy zmiany chcieliby uczcić osobę papieża Polaka. Ich zdaniem za zmianą nazwy przemawia m.in. fakt, że na górze stoi jeden z najwyższych w kraju krzyży milenijnych. Uważają też, że byłaby to idealna forma uczczenia tegorocznej setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II.

d1840ct

Autorzy apelu chcieliby, by góra była w przyszłości celem pielgrzymek. Poprosili radnych o potraktowanie sprawy jako pilnej.

Źródło: dziennik.walbrzych.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1840ct

Niesamowite Głazy Moeraki

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1840ct

Podziel się opinią

Share
d1840ct
d1840ct