Trwa ładowanie...
d3fbg55
Artykuł sponsorowany
szczyrk

Szczyrk po 30 latach znowu zimową stolicą Polski

Miło nam donieść o powstaniu największego ośrodka narciarskiego w Polsce - 7 kolei linowych i 40 km tras na jednym skipassie. Tego jeszcze u nas nie było!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczyrk po 30 latach znowu zimową stolicą Polski
(Szczyrk)
d3fbg55

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski startuje 15 grudnia!

Oficjalny start sezonu zaplanowano na sobotę 15 grudnia, jak na razie organizatorzy walczą z pogodą i starają się przygotować możliwie dużo tras. Intensywnie wykorzystano ochłodzenie na początku grudnia. Zaśnieżyliśmy podkłady na głównym szlakach, a także zmagazynowaliśmy śnieg w tak zwanych kopach, by przetrwał ocieplenie. Niedawna odwilż mocno utrudnia przygotowania, ale trzymamy kciuki, że uda się zdążyć na otwarcie. Padający śnieg daje dużą nadzieję, że otwarcie odbędzie się na śniegu, planujemy otworzyć trasy nr – mówi Beata Markiewicz brand manager ośrodka SMR. Radzimy aby na bieżąco sprawdzać sytuację i komunikaty na oficjalnej stronie https://www.szczyrkowski.pl/ oraz fanpage ośrodka https://www.facebook.com/szczyrkowski/. Na start sezonu planowane jest otwarcie gondoli i kilku tras, zobaczymy na ile pozwoli pogoda.

Szczyrk

Historyczne połączenie SMR i COS!

d3fbg55

Odbiegając od sytuacji pogodowej sprawdźmy, co nas czeka w zbliżającym się sezonie. Zdecydowanie najważniejszą informacją i nowością w tym roku jest pełne połączenie dwóch sąsiadujących ze sobą ośrodków – Szczyrk Mountain Resort (Małe Skrzyczne) z Centralnym Ośrodkiem Sportu (Skrzyczne). W zeszłym sezonie wytyczono trasę ze Skrzycznego na Halę Skrzyczeńską. W tym roku oddana zostanie nowa 6-osobowa kolejka krzesełkowa na Zbójnicką Kopę, skąd będziemy mogli zjechać w obu kierunkach. W ten sposób dokona się historyczne połączenie ośrodków, znacznie ułatwiające korzystanie ze wszystkich tras. Większość z Was zapewne pamięta uciążliwe transporty busami między dolnymi stacjami Skrzycznego, na szczęście mamy to już za sobą!

Szczyrk

Ciągle w górę! SMR stawia na jakość.

Po raz pierwszy spółka TMR wybudowała w jednym ośrodku narciarskim aż 4 nowe nowoczesne kolejki. 6-osobowa kanapa na trasie Solisko – Wierch Pośredni zapewnia narciarzom ekskluzywne odczucie wygodnej, bezpiecznej i ponadto "podgrzewanej" jazdy, która rozpoczyna się na stacji dolnej na wysokości 650 m n.p.m., a kończy na stacji górnej kolejki na wysokości 991 m n.p.m. Długość nowej kolejki wynosi 1 386 m, czas jazdy to 4 minuty i 37 sekund, a kolejka o przepustowości 3 000 os./godz. pokonuje 341 m wysokości. 6-osobowa kanapa na trasie Solisko – Hala Skrzyczeńska również posiada podgrzewane kanapy, dzięki czemu narciarze nie muszą siedzieć na zimnych otwartych siedziskach, ponieważ obie kolejki posiadają osłony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dolna stacja znajduje się na wysokości 650 m n.p.m., a górna stacja kolejki o długości 1 615 m kończy się na wysokości 999 m n.p.m. Przepustowość wynosi 2 400 os./godz., czas jazdy wynosi 5 minut i 23 sekundy. Kolejka na trasie Solisko – Hala Skrzyczeńska pokonuje 350 metrów wysokości. 10-osobowa kolej gondolowa Szczyrk Gondola na Halę Skrzyczeńską pokonuje 410-metrową różnicę wysokości, ma długość 1 488 m, jej dolna stacja znajduje się na wysokości 591 m n.p.m., a górna na wysokości 1 001 m n.p.m. Przepustowość nowej kolei gondolowej wynosi 3 000 os./godz., a czas jazdy wynosi 4 min i 8 sek. W tym sezonie pojawi się także jeszcze jedna nowa

d3fbg55

6-osobowa kanapa na trasie Hala Skrzyczeńska – Zbójnicka Kopa. Do tego dochodzi sześć wyciągów narciarskich. A z rzeczy trochę bardziej przyziemnych? Strefa gastronomiczna, sklep, 1200 miejsc parkingowych lub Skibus transport regionalny.

Chcesz przeżyć niezwykły Sylwester na stoku – przyjedź do Szczyrku

Sylwester na stoku? Czemu nie, czemu nie rozpocząć 2019 rok w goglach, kurtce narciarskiej i radośnie pędząc w dół? – Ostatnią noc w roku spędź z nami na stoku! – zachęca Beata Markiewicz z SMR – Gwarantujemy, że to będzie wydarzenie szczególne i takiego Sylwestra będziecie długo pamiętać.

Białe szaleństwo na aż pięciu kilometrach oświetlonych tras od 18:00 do 00:30. 10-osobowa kolej gondolowa, czerwona i niebieska trasa, ciepły posiłek oraz toast, a o północy świetlna niespodzianka. Od godziny 18:00 Dj, a od 21:00 muzyka na żywo na scenie. Wystąpi zespół coverowy, grane będą przeboje lat 80. i 90.-tych. Wszystko przeplatane będzie rozgrzewającą Zumbą – tak dużym skrócie prezentuje się sylwestrowa oferta, która z pewnością zapewni wspomnienia na dłużej niż tylko 2019 rok. Po komplet informacji o imprezie zapraszamy tutaj

d3fbg55

Podziel się opinią

Share

d3fbg55

d3fbg55